FAŞİST TÜRK DEVLETİ VE KURDÎSTAN İŞGALCİLERİNİN ZULÜMLERİ, BAĞIMSIZLIK MALZEMESİDİR

0
24

Bugünkü Dünya düzeninde, Devleti olan Halklar, eğitimle çocuklarını geçimlerini sağlamak için çalışmaya hazırlıyorlar. Her bir Anne ve Baba’nın yapması gereken görev, çocuklarını en iyi şekilde eğitip yaşamını en iyi düzeyde idame etmeye hazırlamaktır. Devlet sahibi olan her Halk, bu temel gereksinim olanaklarına sahiptir. Uygar toplumların gelişmesi için bu gereksinimlerin karşılanması zorunludur.

Biz Kurd’ler açısından, bu hak ve olanaklar yoktur. Bu hak ve olanaklar, zorla ve sahtekarlıkla işgal güçlerince elimizden alınmıştır. Kurdîstan topraklarını işgal etmiş olan faşist devlet yöneticileri ahlaksızca, Kurd Halkına yönelik zulüm ile soykırım uygulamalarını haklı gibi göstermekten hiç utanmıyorlar. Hiç utanmıyorlar çünkü, insani değerlerden yoksundurlar. Kendilerinin dışında insanların hak ve hukukuna saygıyı anlamazlar.
Özellikle Türkiye devletinin bugünkü yöneticileri, Kurd Halkına yönelik devlet faşizmini, barbarca zulüm ile soykırım uygulamasını, Allah’ın verdiği hak gibi göstermeye çalışmaktan hiç utanmıyorlar.
Allah, hak ve haklıdan yanadır. Allah, zulüm ve zalimden yana değildir. Olamaz da.

Dünya tarihi göstermiştir ki, zulüm eden zalimler, ne kadar güçlü olursa olsunlar, sonuçta kaybederek yok olmaya mahkumdurlar. Kurd Halkına zulüm ediyor olan, Kurdîstan’ın topraklarını işgal edenlerin de sonları yok olmaktır. Yeter ki biz Kurdler, haklarımıza kararlılıkla sahip çıkalım.
Soylu Kurd Halkının Anneleri, Babaları ve çocukları, Kurdîstan topraklarının işgalcilerinin faşist baskı dayatmalarına karşı direniş ve kurtuluş mücadelesini vermek zorunda kaldıklarından ötürü, devlet sahibi olan Halklar gibi uygarca yaşamlarını düzenlemek hak ve olanaklarına sahip değildirler.
Salt bu adaletsizliği gidermek için olsa bile Kurdîstan Birleşik Devletlerini resmileştirmek zorundayız. Kullanacağımız yöntemler ve malzemeler ne olursa olsun, biz Kurdlerin hedefi, Bağımsız Kurdîstan Birleşik Devletlerini resmileştirmek olmak zorundadır. Bizler, bu inançla 24-07-2018 tarihinde, İsviçre’nin Lozan şehrinde sürgünde Hükümet kuruluşunu ilan ettik.

Faşist Türkiye Devletinin yönetici ve mahkemelerine söylüyorum… Benim haber sitemin Türkiye erişimini kapatmanız, benim kararlılıkla çalışmaya devam etmenin malzemesi olacaktır. Diğer taraftan, bu kararınızla, korkakça çaresizliğinizi ilan etmişsiniz. Her yeni barbarca uygulamanız, suçluluğunuzun korku nöbetlerine tutulduğunuzun ve çaresizliğinizin kanıtıdır. Bunun farkındayım. Size tavsiyem, insanlığa dönüş yapmanızdır.
Robotumsu duygusuz hayvanlar ve vampirler gibi yaşamaktansa, insani değerlere bağlı yaşamaya başlayın. Başkalarının hak ve hukukuna saygılı davranmayı benimseyerek, hazmederek yaşamaya alışın. Kurdîstan Halkının welatından çıkın gidin. Daha fazla kan akıtmak, sizi kurtarmayacaktır.

Faşist Türkiye’yi yönetenlerin ve Kurdîstani işgal etmiş olan diğer barbar ve faşist güçlerin-devletlerin insani değerlerden yoksun olduklarını, dolayısıyla insani üsluptan anlamayacaklarının bilincindeyiz. Yine de biz, söylememiz gerekeni söylemiş olalım.
Kararlılıkla Kurdîstan Birleşik Devletlerinin resmileşmesini başaracağımızı tekrarla ilan ediyoruz.

Bi serbilindî, em bejin Kurdîstan’a serbixwe.

08-07-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş