ONURLU YAŞAYARAK ÖLMEK VARKEN… NİYE, KÖLE OLARAK YAŞAMAYA DEVAM EDELİM

0
23

Kurdistan’da yaşıyor olan soydaşlarımız gibi Kurdistan dışında yaşıyor olan soydaşlarımızın yüksek düzeyde ekonomik olanaklara sahip olanlar, Kurd u Kurdistan davasıyla yakından ilgilenmelerinin zamanıdır. Becerileriyle başarılı olmuş saygıdeğer insanlarımızın, Kurd u Kurdistan davasının da, başarıyla Bağımsızlık ile taçlanmasına katkılarına önemle ihtiyaç vardır. Aynı çerçevede, yüksek eğitim edinerek, Dünya’nın çeşitli ülkelerinde etkin görevler edinmeyi başarmış olan becerikli ve saygıdeğer soydaşlarımızın da, Kurd u Kurdistan davasının Bağımsızlıkla taçlanmasına değerli katkılarına ihtiyaç vardır. Olanak sahibi olup etkin durumda olan soydaşlarımızın öne çıkıp Kurdistan ulusal davasına omuz vermelerini bekliyoruz. Bunu çok gerekli görüyoruz.

Diğer taraftan, Kurd Halkının onurlarıyla, güven ve refah içinde Bağımsız Kurdistan Devlet Çatısı altında yaşamak hakkında kavuşmaları gerektiğine inanıyor olan insanlarımız, şimdi öne çıkıp, Bağımsızlık mücadelesine emek ve görüşleriyle destek vermelerinin önemini görmelerinin günüdür.
Farklı iş alanı, farklı meslek grubu, farklı siyasi çalışmalar içerisinde olan asil soydaşlarımızın, Kurdistan Bağımsızlık Bayrak’ını hedefe taşımaya omuz vermelerinin öneminin bilincinde olmalarının günüdür.
Kurd u Kurdistan davası, her Kurdistanlı’nın emeğine ihtiyacı olduğunu kabul etmek zorundayız.

Tarih, bizim jenerasyonumuzun sırtına, Kurdistan Bağımsızlığını sağlamayı başarmanın sorumluluğunu yüklemiş. Bu sorumluluktan kaçmak, hiçbir Kurdistanlı’ya yakışmaz. Bu sorumluluktan kaçınmak için geçerli hiçbir sebep olamaz. Başka ülkelerde huzur aramak, huzursuzluğu artırır. Kurdistan’da işgalcilerin varlıklarını meşrulaştırmak amacıyla ortaya atılan Demokratik birlik veya başka gerekçeler artık geçerli değildir. Biz Kurditanlı’lar böylesi gerekçelerle çok oyalandık. Hepimiz, yapmış olduğumuz çalışmaların, Kurdistan Halkının çıkarına-yararına olduğuna inandık.
Kurdistan’da işgalci olan Halklar ile kardeşçe yaşamanın ortamını oluşturmak amacıyla, hepimiz, inançla çalıştık.

Sonuçta, hep biz Kurdistanlı’ların kanı döküldü. Kazanımlar ise, işgalcilere gitti.
Hepimiz kafamızı kumun altından çıkarıp gerçekleri görmeliyiz. Ben, şahsen, Kurdistan topraklarında işgalci olan barbar devletlerden herhangi birisinin başbakanı olacağıma, Bağısız Kurdistan Birleşik Devletleri’nin çatısı altında, Kurdistan’ın herhangi bir yerleşim yerinde çöpçü, bahçıvan veya çobanlık yaparak yaşamaktan onur duyarım. Benim kararım budur. Ya sizin?

Kurdistan işgalcilerinin hiçbiri, soylu ve asil Kurdistanlı soydaşımdan üstün derecede insan olduğunu, olabileceğini kabul etmiyorum.
ya siz nasıl görüyorsunuz?

Bi silavên Kurdîstanî, her hebin.

26-06-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş