KURDİSTAN İŞGALCİLERİNİN SON DEMLERİ VE KURDİSTAN BAĞIMSIZLIĞININ AYAK SESLERİ

0

Hak, Hukuk, Adalet gibi varlığı ulusal siyaset yobazlığını ve uluslararası diplomatik beceriksizliklerini, kendi işlerine geldiği gibi gösterme alışkanlığı Türkiye’yi yönetenlerin kullandığı yöntemdir. Bu kokuşmuş yöntemler, Türkiye yönetiminin adıdır.

Hak, Hukuk ve Adalet gibi gelir dağılımı-paylaşımı da, Türkiye’yi yönetenlerce foseptik çukurlarına gömüldü. Devleti yönetenler gibi Devlet yapısı da tamamen pislik hale dönüşmüş. Hak, Hukuk ve Adalet adları yerine, saygın, zulüm ve barbarlık adlarının kullanılması, Türkiye devlet ve yöneticilerine daha çok yakışır. Aynı şekilde adil gelir dağılımı-paylaşımı kavramı yerine, Halkın kanını emiyor olan devlet yapısı kavramının kullanılması yerinde olur.

Halkın kanıyla beslenmeye alışmış olan Türkiye’yi yönetenler, Halk’a hizmet kavramını kullanmaktan utanç duymaları beklenemez.
Kurd Halkı’nın topraklarını zorla işgal etmiş olan faşist Türkiye devletinin kan emici yöneticileri, Kurdistan adını ve Kurd varlığını yok edebileceklerine inanıyorlar. Bu kadar geri zekalı ve zavallıdırlar. Böyle gelmiş böyle gideceğine inanıyorlar. Kafalarını, deve kuşu gibi kumun altında tutup, olan biteni duymazlıktan geliyorlar. Kafalarını altında sakladıkları kumun, fosseptik çukuruna dönüştüğünün farkında bile değildirler.

Her gün soylu Kurd Halkı’nın kahramanlarının kanını akıtarak, Kurd Halkı’nı korkutup susturabileceklerine inanıyorlar.
Dünya devletlerine karşı diktatörlük diplomasisini yürüterek, sonsuza dek Dünya devletlerini susturabileceklerini sanıyorlar.

Kurdistan Birleşik Devletleri kahramanlarının, kendi Devletlerini yönetmeye hazırlandıklarını bilelim.
Kurdistan Welatını ve soylu Kurd Halkını yok edebileceklerine inanabilen Faşist Türkiye devletine, yönetici itlerine ve onların yalakalarına ilanımız, Kurdistan Birleşik Devletleri projesidir.
Kurdistani siyasi hareket ve şahsiyetler, Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbar, faşist güçlerin, Kutsal topraklarından defolup gitmek zorunda olduklarını kabul etmekten başka seçenek arayışından vazgeçmelidirler. Vazgeçmelidirler, çünkü artık Kurdler arası birakujî, Kurd Halkının yararına değildir.

15-06-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş

158total visits,2visits today