KİMLİK ARAYIŞINA XWEDA’NIN ADALETİ

0

Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbar devletler, Kurd Halkını Kurd’lükten uzaklaştırmak amacıyla yobazca çirkin oyunlar oynadılar. Süreç içerisinde yobazlıklarını ve çirkinliklerini geliştirip artırdılar. Şimdiki Türkiye devlet yapısı, devlet olmaktan çıktı. Türkiye’yi yönetenler de, devlet yöneticisinden çok, sokak serserilerinin karakter yapısı ile hareket eder oldular. Elbette ki bu durum İran, Irak ve Suriye’de de aynıdır. Bunları görmezlikten gelmek mümkün değil. Gözlerimizin önünde oluşan bu çirkinlikleri, baskının korkusuyla görmezlikten gelirsek eğer, kendimizi kandırmış oluruz. Böylesi duruş, hem bireysel hem de toplumsal ahlaksızlığı günlük yaşamın bir parçası haline dönüştürür.

İnsanlar, çirkefliği gidermeye çalışmak yerine, çirkefliğin bir parçası olarak yaşamak için çalışmalar yapmaya başlar.
Bugün, Türkiye’de gelinen durum budur. Devlet yapısının yönetim şekli çirkefleşmiş. Devlet yöneticileri üslup ve yaşam tarzları, sokak serserileriyle aynı seviyeye düşmüş. Bu kokuşmuşluğun temel nedeni, Türkiye devletinin, Kurd Halkının kendi kimliklerinden uzaklaşmasını sağlamak için uyguladığı zulüm politikasıdır.

Türkiye devleti, soylu Kurd Halkının bireylerine çirkefleşmeyi dayatarak, sonuç olarak kendi devlet yapısını çirkefleştirdi.
Türkiye devleti, zulüm uygulamasıyla Kurdleri Kurd’lükten uzaklaştırmaya çalışırken, kendisi, devlet yapısından uzaklaştı.
Türkiye devleti, Kurdleri topyekûn kimliksizleştirmeyi dayatarak, Türklüğün kimliğini tartışılır duruma düşürdü. “Öz Türk kimdir” sorusu güncelleşti.
Türkiye devleti, Kurd’ü, Kurd ile savaştırmayı sistemli olarak uyguladı. Sonuç: kendilerini Türk olarak kabul eden Türkiye vatandaşları, kuduz köpekleri gibi birbirleriyle çatışıp savaşır duruma düştüler.

Ergenekoncu’lar, Fetö’cüler ve benzeri örgüt adıyla suçlanıp yargılananlar özet örnektir.
Türkiye devlet politikası, devlet yöneticileri, sürekli olarak “Kurd ve Kurdîstan yoktur” dayatmasını uyguladılar. Bunun içindir ki, Türkiye devleti ve Türklük, yokuş aşağı yok olmaya doğru koşmaya sürüklenir durumdadır. Evet hanımlar beyler. Xweda’nın Adaletinin sonuçlarının tanıklarısınız.
Dem dema Yekîtîya Dewletên Kurdîstan’ê ye. Her bijî.

02-06-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş

266total visits,2visits today