SEVGİLİ TORUNUM KEYAN HİSÊN’İN KENDİSİ VE ONUN JENERASYONU, BAĞIMSIZ KURDİSTAN’DA ONURLARIYLA ÖZGÜRCE YAŞAYACAKLAR

0

İnkar edilemeyecek apaçık gözlerimizin önünde olan birinci derecede önemli sorunumuz, Welatımızın işgal altında olmasından ötürü Halkımızın boğuşmak zorunda olduğu sıkıntılardır. Bu gerçeğin etrafında dolaşmadan, sorunumuzun adını bilerek yaşayalım.

Halkımızın birinci derecede sorunu, Welatımızın işgal altında olmasıdır.
Sorunumuzun adı budur. Hastalığımızın kaynağı budur. Bunu kabul edelim. Sonra da başımızın çaresine bakalım. Kendi gerçeğimizle yüzleşmeden, kendimize sahip çıkamayız. Hastalığımızın kaynağı, Welatımızın işgal altında olduğu gerçeğidir. Tedavimizin, ilacımızın adı da BAĞIMSIZLIKTIR.
Şerefli her Kurd bireyi, işgalcilerin, Halkımıza dayatmış olduğu bu hastalıktan kurtuluş için görevini yapmalıdır. Bu hastalıktan kurtulamazsak eğer, eriyip biteceğiz. Bu kadar açık. Hiçbir Kurd bireyinin, görevini yapmaktan kaçınması için geçerli hiçbir mazeret yoktur.

Türkiye’yi Demokratikleştirmek, İran’ın yönetimini değiştirmek, Irak veya Suriye’nin birliği çerçevesinde Kurd’lük hakkını aramanın MODASI çoktan geçti. Bu gerçeği de görüp kabul edelim.
Bütün Kurdîstani siyasi hareketlerini bir araya getirmek önemlidir. Ancak buna kilitlenmek, zaman emek israfıdır.

Var olan Kurdistani siyasi hareketlerin yetersizliklerini, kusurlarını görmek zorundayız. Görmek, değerlendirmek ve ders çıkarmak zorundayız. Bunları yaparken, görevlerimizi de ihmal etmeyelim. Şimdiye kadar mücadele etmiş olan Kurdistani siyasi hareketlerin hiçbiri, Kurdistan Halkının sorunlarına çözüm üretemediği gerçeği de gözler önündedir. Son yüz yıldır, Kurdistan Halkı olağanüstü fedakarlıklarla, Kurdistani siyasi hareketleri can ve kanıyla desteklemiş olduğu gerçeğine rağmen, ortada kayda değer bir kazanım yoktur.

Bu gerçekleri, işimize geldiği gibi yorumlarla, mazeretle yok edemeyiz.
Yeni stratejilere yönelmek zorundayız. Kurdistan topraklarının tamamını kapsayacak düzeyde bir proje çalışmasıyla Bağımsızlığı sağlamayı hedefleyip başarmak zorundayız. Bunu başarabilmek için, Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbarları yenebilecek güç oluşturmayı başarmalıyız.
Bu anlayış çerçevesinde oluşan Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesini sağlamayı başarmak amacıyla Hükümet kuruldu. Bir yıla yakın süredir kurulmuş olup, çalışmalar yürüten Hükümetimizin hedefi ve stratejisi budur.

ABD ve İsrail Devletleri başta olmak üzere, bazı Devletler ile Müttefiklik düzeyinde-temelinde ortalık kurulması anlaşmasının çalışmaları, projemizin stratejisidir.
Bize yönelik soru ve eleştirileri ayrı ayrı yanıtlamakta hiçbir sakınca yoktur. Çalışmalarımızın temel prensiplerini izah ediyoruz. Strateji ve hedefimizi detaylıca paylaşıyoruz. Hiçbir güçten çekincemiz yoktur. Bazı çalışmalarımızın hedefine sağlık olarak ulaşması amacıyla, kamuoyu ile paylaşmıyoruz.
Ancak, Hükümet çalışmalarını yürüten değerli çalışma arkadaşlarımız, müşterek kararlar için hizmet ediyorlar.

Welatparêz soydaşlarımız başta olmak üzere, Kurdistani siyasi hareketlerin hepsinin tek tek kapısını çalacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kurdistan’ın tamamını kapsayan bu projenin çalışmaları da bunu gerektiriyor. Bizimle ilişkiye giren çevrelerle zaten görüşüyoruz.
İşgüzarlıkla, “Kurdistan Bağımsızlığı imkansızdır. Şartlar uygun değildir“ veya benzeri yaklaşımları, hoş karşılamıyoruz.
Kurdistan Halkı için, Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri’ni tek seçenek olarak görüyoruz.
Türkiye halkı, istedikleri gibi yaşayabilirler. Demokratik veya Diktatörlük yönetimi, onların tercihidir.
Ancak, Kurdistan topraklarını terk etmek zorundadırlar. Kurd Halkını yönetemezler. Bu kararımız, İran, Irak ve Suriye için de aynıdır.
Kurdistan topraklarında egemen olan işgal devletleri, kendi sınırlarının içine çekilmek zorundadırlar. Barbar işgal devletlerini Kutsal Kurdistan topraklarında istemiyoruz.

Kurdistan Devlet çatısı ve Kurdistan ulusal bayrak’ı altında, Kurdistan Birleşik Devletleri vatandaşı olarak yaşamak isteyen Türk, Acem, Arap veya başka etnik gruplar, Kurdistan Birleşik Devletleri kanunlarına uymak şartıyla, kendi kimlik ve inancıyla, Kurd vatandaşımızla eşit haklara sahip olacaklar. Ama, Moğolistan’dan, Acemistan’dan, Arabistan’dan gelip Kurdistan’da egemenlik sürdüremezsiniz artık.

31-05-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş

686total visits,4visits today