KURD U KURDİSTAN DAVASININ AYDINLIĞI, KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ’DİR

0

Kurdistan davası adına siyasi çalışmalar yürüten çevreler, Kurd Halkının beklentilerine yanıt olamadılar. Bunun birçok nedeni vardır. En önemli neden, Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan faşist devletlerin Kurd Halkına yönelik barbarca zulüm ve sistemli soykırım uygulamasının oluşturduğu yıkıcı sarsıntıdır. Kurdistan’lıların kendi vatanlarından zorla göç ettirilmeleri de bu kirli politikaların bir parçasıdır. Welatparêz Kurdistan’lıların perişanlığı bir yana Kurdistan gençliği karamsarlığa sürüklenmiş. Welatparêz soydaşlarımız, özellikle de gençlerimiz Kurd u Kurdistan davasında yolun sonunu görmeleri gerekir. Karanlık bir tünelde yaşam mücadelesi vermek zorunda bırakılmış olan Welatparêz – Kurdçü soydaşlarımız, tünelin sonunu görmeleri gerekiyor. Siyasi temsilciler, tünelin sonunda aydınlığı göstermelidirler. Tünelin sonundaki aydınlık Kurd u Kurdistan davasının yol haritasını da göstermelidir.

Kurdistan Birleşik Devletleri projesi, Kurd u Kurdistan davasının yol haritasıdır. Saygıdeğer welatparêz – Kurdçü soydaşlarımız kararlılıkla Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri projesine sahip çıkmalıdırlar. Kurdistan Birleşik Devletleri projesi, Kurd Halkının geleceğidir. İşgalcilerin, sömürgecilerin barbarca zulümlerinden kurtulmaktır. Dört parça Kurdistan topraklarının birleştirilerek Kurd Halkı tarafından yönetilmesidir.  Elbette bu kolay olmayacak ama, Halkımızın içine düşürüldüğü karanlık tünelin sonundaki aydınlığın haritası budur. Bu uğurda yaşamak ve ölmek kutsaldır. Elbette Kurd Halkı barışı ister. Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri resmileşmeden, Kurdistan Halkı barış, refah, istikrar ve güven içinde yaşayamayacaktır.

Demektir ki yapmamız gereken tek iş var. Kurdistan topraklarını işgalcilerden kurtarıp Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmek. Her şerefli Kurd bireyi, bu hizmet sorumluluğunu görmelidir.
Em bi xwedê bawerin. Bi navê xwedê, serkeftina YEKÎTÎYA DEWLETÊN KURDÎSTAN pir nêzike. Dem xweş.

04-02-2019

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

270total visits,1visits today