SURİYE VE TÜRKİYE SINIR BOYUNDA BİR KORİDOR OLUŞACAKSA, BU KORİDOR ROJAVA’DA YAŞAYAN HALKIN ERDOĞAN’IN TEHDİTLERİNDEN KORUNMASI AMACIYLA GÜVENLİK KORİDORU OLMALIDIR. BÖLGEDE ERDOĞAN TERÖRİZMİ TEHLİKELİDİR

0

Rojava’da yaşayan Kurd’ler ve diğer azınlıklar, Faşist Türkiye Devletinin Liderinin tehditlerine karşı elbette kendilerini korumak amacıyla müttefik ortaklık ilişkilerini oluşturacaklar. Buna karşı çıkacak olanlar Kurd ve Kurdistan düşmanlarıdırlar. Bunlar kim olursa olsun.
Kurd Halkı artık kendilerine sahip çıkmak için doğru stratejik yol izlemelidirler. Kurd Halkı, Birinci Dünya Savaşı sürecinde içine düştükleri gaflete düşmemelidirler.

Kurd Halkının güvenliği, Orta Doğu’nun istikrarı ve Dünya’da kalıcı istikrarlı barış için Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesi şarttır. Bağımsız Kurdistan, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri müttefiklik ortaklığı, Kurdistan Halklarının güvenliği, Orta Doğu ve Dünya’nın kalıcı barışı, istikrarı için şarttır. Buna karşı çıkacak olan Kurdistani siyasi hareketler derhal kendilerini bu siyasi stratejiye uygun olarak düzeltmelidirler.

Birinci Dünya Savaşı sürecinde Orta Doğu’da çizilen sınırların neden olduğu istikrarsızlığın oluşturduğu tahribat, bu stratejik ittifakın ve Kurdistan Birleşik Devletleri’nin Bağımsızlığının resmileşmesiyle son bulacaktır. Bu, karardır ve uygulanacaktır.

Kurdistan Halkının, Kurd u Kurdistan davasının hizmetinde olan soylu Kurdistani siyasi güçler, bu stratejinin etrafında birleşmelidirler. Bunun dışında kalanlar etkisizleştirileceklerdir.
Türkiye’nin Bay Erdoğan’ı rüya aleminden kurtulamıyor. Kurd Halkı için tehdit olan Erdoğan’dır. Türkiye’dir. ÖSO adı altında yeniden organize edilen İŞİD, EL KAİDE, EL NUSRA ve benzeri terörist unsurlar öncelikle Türkiye’nin varlığına karşı, bölge istikrarına ve Dünya barışına karşı ciddi tehdittir.

Kurdistani siyasi güçler, etkin bireylerin Kurdistan Birleşik Devletlerinin resmileşmesi projesine hizmetle gerçekleşmesi amacı ile müşterek hareket etmeye hazırlanmalarını tekrarla rica ediyoruz. Kurd u Kurdistan davasının gelmiş olduğu aşama ve yapmamız gereken budur. Erdoğan’ın tehditleri, kendisini yakacaktır.

08-01-2019

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

300total visits,7visits today