DÜNYA’NIN EN ONURLU VE BÜYÜK KRALI SULTAN EYUBİ’Yİ WIKIPEDIA’DA DOĞRU TANITALIM

0
19

Kurdistan’ı işgal etmiş olan ırkçı, faşist devletlerin başında, yapmış olduğu barbarlıklardan ötürü Türkiye gelir. Kurd Halkının varlığını resmen yok sayan tek ülkedir Türkiye. Halkımızı yok saydığı gibi barbarca ve sistemli olarak soykırım uygulayarak yok etmeyi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Kurdçe eğitim yasağı ve Kurdçe olan doğal isimlerin tamamını Türkçeleştirmek amacıyla sistemli uygulamaları da soykırım uygulamasının bir parçasıdır. Sistemli olarak Kurd Halkının Kurdistan’dan göç etmeye zorlanmaları, Kurd tarih e kültürel gerçekleri saptırmak da asimilasyon ile Halkımızı tamamen yok etmeyi amaçlamış olduklarındandır.

Kurd u Kurdistan davasının mücadelesi, Türklük faşizmini Kurdistan topraklarından söküp atacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin kuruluş amacı bu karar içindir. Bunları kısaca özetledikten sonra, sosyal medya alanında aktif ve deneyimli olan Kurdçü soydaşlarımdan çok önemli bir ricam var. Kurd Halkı adına çok önemsediğim bir tarihi husus ile ilgilenilmesi tekrarla, ısrarla rica ediyorum.

Dünya tarihinin insanlık adına saygıyla andığı Kurdistan’ın kahraman Sultanı Selahaddin EYUBİ, diğer adıyla Selahaddin ê Kurdî Hazretleri adına Wikipedia web sitesinde yalnızca Türkçe’nin çarpık kelimeleriyle yalan içerikte tanıtılıyor. Bu yalan içerik, Sultan EYUBİ için “önce Araptı, sonra Kurd oldu ama en sonunda Türk olduğunu öğrendi” gibi çirkin yalan temelinde tanıtılıyor. Gerekçeleri de ucuz yalanlardan oluşmaktadır.

İslam Alemine kahramanca hizmetleri ve Dünya’nın en güçlü ve adaletli kahramanı olarak kabul edilen Asaletin timsali Sultan EYUBİ’nin egemenliği döneminde Kurdistan topraklarında Türk adı bile yoktu. Sultan EYUBİ’nin babası ve dedelerinin hepsi Kurd idiler. Kurd bilgeleri Said ê Nursî ve Mewlana gibi. Büyüklüğüne ve asil soyuna uygun gerçekleri Wikipedia sitesinde Kurdçe, İngilizce başta olmak üzere her dilde yazılıp yerleşmesini sağlamanızı tekrarla rica ediyorum. Kurd u Kurdistan her bijî.

10-11-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin