TİREJ NIŞTIMAN – MİLLİ KÜRT PLATFORMU SEÇİM BİLDİRGESİ başlığı taşıyan paylaşım için teşekkür ediyoruz.

0

TİREJ NIŞTIMAN – MİLLİ KÜRT PLATFORMU SEÇİM BİLDİRGESİ başlığı taşıyan paylaşım için teşekkür ediyoruz.
Kurd milliyetçi kimliğine sahip çıkıp öne çıkararak sahip çıkmak alkışladığımız bir gelişmedir. Kurd Halkının topraklarını zorbalıkla ve sahtekarlıkla işgal etmiş olup barbarca sömüren faşist devletlerin işgal ve zulümlerinden kurtulabilmenin temel gereksinimi milli ruhun gelişmesidir.
Öncelikle sizleri kutluyor ve başarılar diliyorum.
Kurdistan Birleşik Devletleri’ni inşa etek amacıyla 24 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilmiş olan Hükümet, Kurdçü ruh anlayışı ve bağımsızlık kararının adımıdır. Bizim çalışmalarımız Birleşik Devlet oluşumunu hedeflemektedir. Sizin paylaşımınızın içeriğindeki izahat, Bağımsızlığın temelinin oluşumu olarak değerlendiriyorum. Bir yerel yönetim bile kazanımdır.

Bir okul, bir kütüphane veya bir kişilik iş olanağı oluşturmak da kazanımdır. Çalışmalarınızı organize ederken, mevcut Kurdistan siyasi oluşumlarını da kucaklayarak çalışma yürütme anlayışında olmanızı öneririm.
Kurd’ler arası çatışmaların kucaklaşmaya dönüşmesini sağlayan çalışma, Bağımsızlık çalışmalarını da güçlendireceğini takdir edersiniz.
Programınızı planlarken mutlak başarıyı hedef almayı önemsemenizi dilerim. Çalışmalarınızda “milletimizin canına ve malına hiçbir zarar gelmeyecek bir pratik anlayış ile hareket yolu oluşmalıdır” prensibini benimsemiş olmanızı çok önemsiyoruz. Halkımızın desteğe gereksinimi var. Vatanımızda yaşanabilinir düzen oluşturabilmek için böylesi yapıcı ve inşa edici anlayış pratiği çok önemlidir.
Yazınızın içeriğinde olumsuz hiçbir kelime yoktur. Sizleri tekrarla kutluyor ve başarılar diliyorum.

Kurd dili kullanımını geliştirmeye katkı sunmanızı rica ederim.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin resmi sitesi olan uskgov.com web sitesine de bakıp etmeniz yararlı olur.
Sizin değerli çalışmalarınıza nasıl destek olabileceğimizi lütfedip iletmenizi ayrıca rica ediyor, sağlık dileklerimle sizi ve çalışma arkadaşlarınızı Kurdistani inanç anlayışıyla selamlıyorum.
Em tev bihevre bêjî Kurd u Kurdistan.

05-12-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

319total visits,1visits today