EL BAĞDADİ’Yİ KORUYUP, BAY DEMİRTAŞ’I HAPSETMEK Mİ?

0

Selahattin Demirtaş bey hakkında Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin lehte olumlu kararı için Türkiye devlet yöneticilerinin tepkileri, onların barbar zihniyetlerinin kanıtı ve hak, hukuk ile kanunların hükmüne bakışlarını gösteriyor.
Hak ve hukuk barbar lider ve yöneticilerin istek ve keyiflerine uygun olarak tahakkuk-uygulanamayacağını anlayamayacak kadar geri zekalı değildirler elbette. Onların barbar zihniyet ve faşist ideolojilerine uygun olmayan kararlar, ne kadar doğru olursa olsun, işlerine gelmez ve kabul etmezler.

Selahattin beyi terör örgütüne yardım, yataklık veya destek vermekle suçlayan Türkiye’nin ahlaksız yöneticilerinin kendileri teröristtirler. Bay Erdoğan’ın kendisi bizzat Selahattin bey ve arkadaşlarını imralı adasına, kandil dağına ve Oslo’ya PKK yöneticileriyle arabuluculuk ve pazarlık yapmak için gönderdi. Ortada bir suç varsa birinci derecede suçlu bay Erdoğan’dır. Esasen kendisi organizatör olarak suçludur. Ayrıca bay Demirtaş o çalışmaları tek başına yürütmedi. Kendisinin yalnız suçlanması da bay Erdoğan’ın emriyledir. Şahsidir. Dikta rejiminin göstermelik yasal ve kanuni düzenlemelerle diktatörüne hizmet ediyor olduğunun kanıtıdır. Bu husus tek başına kanıt değildir elbette ama en önemli kanıttır.

Kurd Haklarını tanımıyor, muhalefet olan herkesi suçlu ilan ediyor ve bir “üst mahkeme kararını tanımıyorum” diyebiliyorsan, diktatörsün. Seçilmiş olman gerçekleri değiştirmez. Hitler’de Almanya Sosyalist parti başkanı sıfatıyla Almanya’yı yönetmek için seçilmişti. Bay Erdoğan hem söylem hem de eylemleriyle diktatörlüğün ötesinde tehlikeli bir teröristtir. İŞİD ve benzeri şiddet terör örgütlerini organize eden bay Erdoğan’ın kendisi olduğu biliniyor. Hitler’in Nazi politikasının hedefi oldular.

Bay Erdoğan’ın emriyle İŞİD’in göstermelik lideri Türkiye devlet güçleri tarafından korunuyor. Bu bilgiyi bize ulaştıran arkadaşlardan rica ediyorum, El Bağdadi ile ilgili bilgi ve resimleri yayınlayın. Mağdurların hak ve hukukları için suçluları deşifre edin. Ben, daha fazla açıklamayı sizlere bırakıyorum. Toplumsal kıyımın suçlularının bilgilerini bireysel hesaplar için kullanılmasını doğru bulmuyorum. Kurd Halkı’nı terörize eden bay Erdoğan ve yönetiyor olduğu faşist devletin yapıyor olduğu pislikler ve insanlığa karşı suçları bilerek gizlemek doğru değildir. Türkiye devletine ve Halkına yararlı bir hizmet değildir.

Türkiye devletinin diktatörlerin kirli zihniyet yönetimiyle Kurd Halkına zulüm etmeye seyirci kalmak, Türk Halkına ve devletine hiçbir kalıcı yarar getirmez. Ayrıca mazlum Kurd Halkına zulüm edilmesine seyirci kalmaktan öteye destek olmak, ahlaksızlıktır. İnsanlığa karşı suçtur. Doğruyu duymanız sizi incitebilir. Ancak doğru doğrudur.

Bay Selahattin ve partisinin siyasi politikalarını desteklemiyorum.
Kurd Halkı’nın temsilcisi olarak da görmüyorum. Bu hususu da belirtelim. Ancak Selahattin Demirtaş’ın hapiste olmasını gerektirecek hiçbir suç yoktur. Bay Demirtaş, bir Kurd lider olarak görüldüğü için hapis olduğu da bir gerçektir.

Kurd Halkı’nın Selahattin bey gibi milyonlarca lider şahsiyetleri vardır. Kurd Halkı için liderlere değil, projelere ihtiyaç vardır. Liderler ölümlüdür. Lider gelir geçer gider. Politik projeler kalıcıdır.
Bugün, Kurd u Kurdistan davasının gelmiş olduğu seviye-aşama, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesinin sağlanmasını-başarılmasını gerektiriyor. Hiç evirmeye, çevirmeye ve de kıvırmaya gerek yoktur.

Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti, bu inançla kurulmuştur. www.uskgov.com web sitesine bakınız.
Dem xweş.

23-11-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

370total visits,3visits today