KURD U KURDİSTAN DAVASI ADINA KURTULUŞ MÜCADELESİ YÜRÜTÜYOR OLAN ORGANİZASYONLARIN TEMELİNE YERLEŞTİRİLMİŞ FİTNE-FESAT DÜŞMAN FAALİYETLERİ

0

Kurdistan Kral’larının Osmanlı ile 1514 yılında müttefiklik anlaşması yapmalarından sonra fitne-fesat ve kalleşliklerle tanışmış oldular.
Osmanlı Sultanları, Kurd Mir’lerine “Alê Osmanî” sizlere emanettir yaklaşımıyla Kurd’leri Osmanlı devletinin sahibi olduklarına inandırdılar. Sonra da baba ile oğulları, kardeş ile kardeşi, amca ile yeğenleri, daha da ileri giderek Kurd Kral’larını biribirleriyle fitne-fesat yoluyla karşı karşıya getirilip çarpıştırdılar. Sistemli olarak böylesi oyunlarla Kurd’leri parçalayarak, zayıflatarak kontrol etmeyi organize ettiler. Kurd u Kurdistan konumunu yok etmeyi amaçlamadılar ama Kurdistan Kral’lıklarını Osmanlı’ya bağımlı hale getirdiler.

Cumhuriyet Türkiye’sinin 1923 yılında resmi devlet statüsü almasıyla faşist ideoloji benimsendi. Kurd u Kurdistan yok sayıldı. Kurd Halkına yönelik sistemli olarak Türkleştirme dayatması uygulandı.
Bugüne kadar, Cumhuriyet Türkiye’sinin barbarca faşist politikasına karşı çıkan Kurd u Kurdistan davasının siyasi mücadele hareketlerini hep kendi içinden çökertme yöntemini kullandı. Şeyh Said, Seyit Rıza, Ali şer hareketleri somut örneklerdir.
PKK’nin kırk yıllık mücadelesinin çalışmalarının yüzde doksanı fitne-fesat ile uğraşmakla geçti. PKK yönetimi bir türlü fitne-fesat hareketlerinin aktör ve figüranlarını kapıdan içeri sokmamayı sağlayamadı. Dolayısıyla çok saygıdeğer şahsiyetlerin kalleşçe katledilmeleri engellenemedi.

Fransa’da Sakine Cansız ve çalışma arkadaşları ile Şengal’de Zeki arkadaşın kalleşçe katledilmeleri önemli örnektir. Bu iki katliamın organizatörleri aynıdır. Tahran- Ankara koalisyonunun PKK içine sızmış fitne-fesat organizesidir.
Bizim Hollanda’da rehin alınmamız, hemen sonrasında Aile’min bireylerinin Londra Halk Evi ve Fransa’da üst düzey PKK yöneticisinin organizesiyle saldırıya uğramaları, PKK içine sızmış fitne-fesat çalışmasıdır.
PKK önderliğinin tuzağa düşürülüşü yine fitne-fesat odaklarının çalışmasıdır.
Düşman güçlüdür, bu tür oyunları oynuyor diyebilirsiniz.

Fitne-fesat bozuntuları siyasi yapının temelinde yuvalanamaz ise bu kadar büyük olaylar çok basit bir şekilde oluşamaz. Bazı olaylar bilinçli olarak PKK’nin iç çekişmesiymiş gibi gösteriliyor. Böylesi iddialar, gerçekleri saptırmayı amaçlıyor. PKK’nin içinde yönetimi ele geçirmek amacıyla iç çekişme veya çatışma asla olmadı. Ama fitne-fesat ile gereksiz sürtüşme hep oldu. Şimdi Rojava’da çok güçlü, bilinçli, Dünya gerçeklerinin bilincinde, gerçekçi ve modern Kurdistani hareket oluşmuş. Faşist Türkiye devletinin soyguncu, barbar ama korkak yöneticileri fitne-fesat ile tüm güçlerini bu önemli Kurdistani gücü zayıflatmak için seferber etmiş. Geçen yıl PKK ve Rojava güçlerini zayıflatıp karşı karşıya getirmek amacıyla faaliyet yürüten fitne-fesat grubunu tespit edip bertaraf edildiklerini yazmıştık.

Şimdi çok daha ciddi fitne-fesat grubu tespit edilmiş ve sorgulanmış olduklarını öğrendim. Bu tür faaliyetlerin önünün kesilebilinmesi stratejik değişikliklerle mümkündür.
Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan güçlerin hepsiyle ilişkilerin kesilmesi. Zorunlu bir husustur.
Türk solu adı altında faaliyet yürütüyor gibi görünüp, içinde devletin fitne-fesat unsurlarını barındıran gruplar var. Onların hepsiyle ilişkilerin kesilmesi. Önemli husustur.

Bağımsız Birleşik Kurdistan hedefinin esas alınarak, işgal güçleri dışında müttefik güçlerle işbirliğinin sağlanması ile Kurdistani askeri güçlerinin, Kurdistan Halkının ve sınırlarının korunmasını sağlayabilecek kapasitede askeri güç oluşturulması, fitne-fesat odaklarına hareket alanını kapatır. Kurd u Kurdistan davası, Kurdistan’ın öz evlatlarının eliyle ve müttefik ortaklarla bağımsızlığa taşınması temel prensip ve hedef alınması şattır. Kurd u Kurdistan davası, bugün bu aşamaya gelmiştir. Bunu görmek ve gereğini yapmak zorundayız.

Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti, tamamen Kurdistani güç ve anlayış ile Kurdizm ideolojisini esas alarak, Kurdistan topraklarını, Kurdistan Halk ve sınırlarını, Kurdistan Askeri güçlerini koruyabilecek işgal güçlerini Kurdistan’dan çıkaracak müttefik ortaklık sağlamayı başarmak için çalışıyor. Hükümetimizin çalışmaları ve hedefleri çok iddialı görülebilinir. Çalışmalarımız ve hedeflerimiz çok’ça tartışılıyor. Ayrı ayrı çevreler kendilerine göre yorumlarını bize ulaştırıyorlar. Aklı, zihni ve yüreği Kurdistani olan herkes, her siyasi hareket, her uzman Kurdistan Birleşik Devletleri projesini “dâhiyane” olarak görüyor ve heyecanlarını paylaşıyorlar.

Kurdistan Birleşik Devletleri projesinin hizmetçileri olarak bizler de çok iddialı bir proje ile çok çok iddialı bir hedef göğüslediğimizin bilincindeyiz. Kurd u Kurdistan davasının mücadelesinin hedefi budur. Buna inançla hizmet ediyoruz. Bu hizmet, bize enerji veriyor. Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar iddialı olursa olsun, başarmak zorundayız, çünkü bu hedef Halkımız için gereklidir. Bu hedefe varmak Kurd u Kurdistan davasının son aşamasıdır.

Rojava’da kahramanca mücadele yürütüyor olan Kurdistani güçleri saygıyla selamlıyor, mücadelelerini kucaklıyoruz.
Kurdistani siyasi ve askeri güçlerin hepsinin biribirleriyle dayanışma içinde olmaları Kurd u Kurdistan davasına çok verimli hizmet olacağına inanıyoruz.
Kurdistan topraklarını işgal etmiş olup Kurdistan’lıları sömüren güçler, Kurd u Kurdistan davasının bağımsızlık ile sonuçlanmasını istemezler. Bu nedenle, bizim onlarla konuşacak nedenimiz yoktur.
Kendimize güvenmek zorundayız. Bize lazım olan gücü oluşturmak zorundayız. Bu kadar basit.

Rabin em bimeşin
Ax u welat
Al merş u nexş
Gelê Kurd
Bendewarên hêvîdarin
Yekîtîya Dewletên Kurdîstan
Dibêjin em dilxwazin
Doza Kurd u Kurdîstan bun em
Serbixwe ne em/ Dewletên Kurdîstan’ın em vane livrin.

05-10-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

660total visits,1visits today