KURD U KURDİSTAN DAVASININ MÜCADELESİNİN SON AŞAMASINDAYIZ

0

Kurdistan’ın zorbalıkla işgal edilip sahtekarca topraklarının manda(bağımlı) devletlere paylaşılarak verilmesi tarihi olan 1923 yılından bugüne 95 yıl geçti. Bu karar, Birinci Dünya Savaşı Lider güçleri olan İngiliz ve Fransızların isteğiyle olmuştur. İran, Irak, Suriye Devletlerinden çok Türkiye, Kurd Halkına sistemli olarak zulum ile barbarca soykırım uyguladı.

Kurdistan Halkı, barbar işgalcilerin zulumleri altında ezildiyse de, sürekli olarak Bağımsızlık mücadelesiyle kendi vatanında özgürce yaşamak için arayışlardan vazgeçmedi. Bugüne kadar işgal güçleri Kurdistan topraklarında, her türlü kanunsuz uygulamalara rağmen egemenlik kuramadılar. Kurdistan Halkının özgürlük mücadelesinin hareketleri de, olağanüstü fedakarlıklara rağmen Bağımsızlığı, özgürce yaşamayı sağlayamadılar. Bugüne kadarki sürecin kazanım ve deneyimlerinden yararlanarak tam Bağımsızlık için mücadeleyi, başarıya taşımak zorundayız.

Kurdistan Halkı’nın büyük çoğunluğu perişan ve darmadağın vaziyette işgal güçlerine bağımlı hale getirildi. Dünya’yı yönetenlerin gözleri önünde ve bazılarının işgal güçlerinin Kurd Halkına yönelik soykırım uygulamalarına destek verdiler. Bunları da binlerce örnekleriyle sıralayabiliriz. Bu yazı, Kurdistan Halkı olarak yalnızca Bağımsızlık için çalışmamız gerektiğini kabul etmemizin tek çare olduğunu görmemiz gerektiğiyle ilgilidir.

Halkımız, işgal güçlerinin zulmünü tahammül edemez duruma gelmiş. Barbar işgal güçlerine bağımlılık, tek çareymiş gibi bir algı oluşturuluyor. Bu durum çok çirkin ve tehlikelidir. Bu nedenlerle, Halkımız için hak olan ve gerekli olan Bağımsızlıktır. Bunun dışındaki arayışlar, Kurdistan Halkına düşmanca ihanettir.

Kurdistan Birleşik Devletleri projesi, Bağımsızlık için Hükümet kurulmasını ve çalışmaları başlatmasını zorunlu görmüştür.
24-Temmuz-218 tarihinde Lozan’da bu amaçla Kurdistan Birleşik Devletleri ilan edilmiştir. Halkımızın bu yeni vizyon ve karara sahip çıkmaları gereklidir. Bu karara tutkuyla inanmak en önemli sahip çıkmaktır. Hükümet çalışmaları, Bağımsızlığı başaracaktır. Kurd u Kurdistan davasının mücadelesi bu aşamadadır. Dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

427total visits,1visits today