KENDİ KUSURLARIMIZI GİDERMEK, KUSURLU YAŞAMAYI RED ETMEK, KURD U KURDİSTAN DAVASINA EN ÖNEMLİ HİZMETTİR

0

Kurd’üm. Halkıma zulum ediyor olan barbarların çirkefliklerini yazıp, paylaşıyorum.
Kurdistan’ımızı zorla işgal etmiş olanların, nasıl ve neden vatanımızı işgal etmiş olduklarını, dört parçaya böldüklerini, hangi koşullarla kendi uşakları olanlara tepsi üstünde teslim etmiş olduklarını da detaylarıyla yazıp paylaşıyorum.
Kurdistan’ımızın işgal edilip, paylaşıldığı günden bugüne, Halkımıza yönelik zulum dayatmalarını ve Halkımızın, çok zorluklara rağmen, insanüstü tarzda direniş gösterdiklerini, Dünya’da eşi, benzeri görülmemiş fedakarlıklarla kahramanca özgürlük mücadelesini sürdürdüklerini de yazıp paylaşıyorum.
Dünyevi hiçbir güçten çekingen olmadığım gibi yine hiçbir Dünyevi güce yaranmaya da çalışmam.

Kurd u Kurdistan davasına hizmet ediyor olan çevrelerin kusurlarına, eksikliklerine tepki gösterdiğim gibi, başarılarını da alkışlarım.
Fırsatçı, çıkarcı çevrelerin kusurlarını, eksikliklerini ve ayıplarını da yazıp paylaşıyorum.
Bunların yanı sıra kendi yakınlarımın da ayıplarını, kusurlarını, pisliklerini de öğrendiğimde, müdahale ediyor, gerektiğinde olabildiğince yardımcı oluyor ve ısrarla, rica ile kendilerini düzeltmelerinin kendilerine yapabilecekleri en büyük hizmet olduğunu, kendilerini düzeltmeleri durumunda, her zaman olduğu gibi kendilerine hizmetle sahip çıkacağımı söylüyorum.
Kendilerine vermiş olduğum desteği de suiistimal edip çirkefliklerinin sınırını aştıklarında tepki gösteriyorum.

Bazen, dostlar uslubumdan şikayet ederler. Bizi, her gün yok etmek amacıyla zulum edenlere yönelik uslubumu bana bırakın lütfen.
Kusurlu davranan Kurd soydaşlarıma ve yakınlarıma yönelik şikayet, uyarı ve tepkim, onların, kendilerine çekidüzen vermelerini sağlamak amacıyladır. Kendilerine çekidüzen verip, soylu Kurd asaletine uygun davranmaya başlayacakları zaman, ben de sizler de, hepimiz onları kucaklayıp sahip çıkalım.

Ciddiyetten uzak, sorumsuzlukla davranışları ve çirkeflikleri marifet olarak görenlere karşı müsamaha gösterirsek, onlar da çok daha fazla çirkefleşirler.
Yalan, dolan, çirkeflik, riyakarlık, iftira gibi davranışlara da sempati olmaz.
Düşmanlarımızın barbarlıkları, zulumleri bizim hedefimizdir.
Çevremizde, evimizin içinde var olan çirkinliklere göz yumarsak eğer, düşmana karşı mücadelemizde başarı şansımız olmaz.
Sıradan gevezeliklerden söz etmiyorum. Kendilerini olduklarından daha üstün göstermeye çalışmak amacıyla ufak tefek yalan-iftira sahiplerinin davranışlarını da önemsemiyorum. “Boşboğazlık” deyip geçiyorum.

Eğer bir yakınıma tepki gösteriyorsam, mutlaka çok ciddi terbiyesizliği olmuştur ve düzeltmek istememiş diyedir.
Soydaşlarımı çok seviyorum. Zulme mağdur kalmış olanlara saygıyla ilgi göstermeyi görev biliyorum.
Kurd u Kurdistan davasına inanarak, samimiyetle hizmet edenler, her zaman için başımın tacıdırlar.
Yaşamım, emeklerim, mücadelem ve olanaklarım, Kurd u Kurdistan davasına hizmet içindir. Bu kararlı duruşuma saygı duymayan hiçbir insan benim zamanımı almasın.

Yaptıklarımın, benim için risk olduğunu söyleyenler, benimle ilişkiye girip, kendilerini riske etmesinler. Buna anlayış gösteririm.
Ancak, kendini düşün, çok çektin, artık Kurd u Kurdistan davasına yüksek sesle sahiplenme, faşist Türkiye devletinin yönetici itlerine yönelik ağır sözler söyleme gibi ve benzeri nasihat(?) maskaralığı ile bana yaklaşan akıl fukaraları, bu yaklaşımlarıyla midemi bulandırdıklarını kabul etsinler.
Kurd u Kurdistan davasına hizmet, benim namusum ve servetimdir. Birilerine, yakınımda olsa, tepki göstermek zorunda kalmış isem, o birileri tepkimi hak etmişlerdir.

Saygıyla teşekkür borçlu olduğum her Kurdçü soydaşım ve siz değerli takipçilerimin, bu duruşumu anlayışla kabul etmelerini rica ediyorum.
Yekîtîya Dewletên Kurdîstan, jibona Gel u Welatê me jîyane.
Bi bîr bawerîya serbixwebuna Kurdîstanê bimînin di xêr u xweşîyê de.

08-09-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

980total visits,2visits today