SÖYLEŞİMİZİ KURDÎSTAN ÇIKARLARINA VE İSRAİL İLE NOKTALADIK

0

1- Kurdistan Birleşik Devletleri’nin nerede olduğunu merak edip soranlara;
Kurdistan Birleşik Devletleri her onurlu ve namuslu Kurd’ün zihninde ve yüreğinde yaşayan Kurdistan topraklarıdır.

2- Kurdistani siyasi partiler ve siyasi hareketler arasında sorunlar var gibi görünüyor ise de temel sorunlar Kurd u Kurdistan düşmanlarının planlı ve sistemli olarak fitne-fesat ile yaptıkları karıştırıcılıktır. Daha da önemlisi, Kurdistan’ın barbar güçler tarafından işgal altında tutuluyor olmasıdır.
Kurdistan Birleşik Devletleri projesinin başarıyla hedefine oturmasıyla – resmileşmesiyle – Kurdistan’da bulunan barbar işgalciler, it gibi kuyruklarını bacaklarının arasına indirip kancık gibi kaçıp gideceklerdir. Demokratik ve uygar normlarla yönetilecek Bağımsız Birleşik Kurdistan Devleti çatısı ve kanunları Kurdistani siyasi partilerini ve siyasi hareketlerini, hizmet yarışına yönlendirecektir. Kurdistan sorununun büyük resmine bakarak çözümünde esas resmini görürüz. Kurdistan Birleşik Devleti’nin resmileşmesi, Kurdistan sorununun çaresinin büyük resmidir. Büyük düşünmemiz gerekiyor. Kurd siyasi hareketlerinin arasındaki sorunlar, Kurd u Kurdistan düşmanlarının organize ettikleri küçük resimlerdir. O pis ve küçük resimleri yırtıp, Kurd u Kurdistan düşmanlarına yedirmeyi düşünün. O gün yakındır. Buna hep birlikte inanalım.

3- Rusya ve İran işbirliğiyle, İran, Kurdistan topraklarında egemenlik kurmaya çalışıyor. Türkiye’yi yöneten geri zekalılar da bu oyuna malzeme oldular. Biz Kurd’ler açısından, İran ve Türkiye’nin Irak ve Suriye ile birlikte Kurdistan topraklarından çekilmeleri tek çare, tek yoldur.
Rusya, Kurd Halkını kandırmaya çalışarak kendi ucuz hesaplarına malzeme yapmaktan vazgeçmelidir. Rusya’nın 1947 yılında Muhabbad Kurd Cumhuriyeti ile yapmış olduğu anlaşmaya aykırı olarak, İran ile kalleşçe yeni bir işbirliği anlaşması yaparak, Kurd Cumhuriyeti Devletine kalleşlik yaptı. O nedenle Kurd Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ve Hükümet kabinesinin üyelerinin hepsi İran Şahı tarafından idam edildiler. Soylu Kurd Lider olan Qadî MİHEMED ve çalışma arkadaşlarının şahadetlerinin sorumlusu Rusya’dır. Molla Mistefe Barzani, beş yüz kadar savaşçıyla İran, Irak ve Türkiye güçleriyle kahramanca savaşarak Rusya’ya kadar gidip hesap sordu. Rusya utanma belası, büyük Lider BARZANİ’YE ve pêşmerge’lerine barınma yeri olarak Kazakistan’ın boş arazilerini verdi. Üstün yetenekli Lider olan Sayın BARZANİ’nin becerekli çalışmalarının ürünü olarak Güney’de Kurdistan bölgesel hükümeti var.
Rusya, biz Kurd Halkına bir Muhabbad kalleşliğini daha yaşatma alçaklığını yapamayacağını bilmelidir.
İsrail Devleti kendi yandaşlarıyla, İran Molla rejimini Kurdistan topraklarından kovmak için kararlı mücadele ediyor.

Ben, bu olayı çok yakından takip ediyorum. İsrail’in bu mücadelesini önemsiyor ve destekliyorum. Kurdistan topraklarında, Kurdistan ve Kurd Halkı adına mücadele ediyor olan kahraman soydaşlarımdan ısrarla bu mesajı önemle dikkate almalarını rica ediyorum.
Kurdistan topraklarını işgal altında tutuyor olan barbar Devletlerin Kurd Halkı için yalnızca tehdit ve düşman’dırlar.
Gerçekçi olalım, kendimizi kandırmayalım.
Bi silav u rêz ên Kurdistanî bimînin bi bîr u bawerî ya Kurdewarî.

02-08-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

568total visits,1visits today