AL, NEXŞ U MERŞ A KURD U KURDÎSTANÊ

0

Kurdistan topraklarını işgalleri altında tutmayı sürdürebilmek amacıyla, Kurd Halkına yönelik barbarca ve sistemli olarak uygulanan soykırım dayatması, artık işgalci faşistler tarafından da inkar edilmiyor. Sistemli soykırım dayatmasının yanı sıra Kurd Halkına yönelik çok çeşitli zulum uygulamaları da var. Sistemli soykırım dayatmasından sonra en çok tehlikeli ve iğrenç uygulama ise Fitne-Fesat ile Kurd Halkının biribirine düşman edilmesidir.

Özellikle Türk’lük adına bugünkü Cumhuriyet Devleti, Kurd Halkına yönelik sistemli soykırım uygulaması, Fitne-Fesat uygulaması Kurd toplumu içerisinde derin yaralar oluşturdu. Kurd Halkının önemli bir nüfus oranının kendi öz dilini konuşamıyor olması derin yaraların birincisidir. Aşiret’ler, siyasi hareketler ve aynı aile bireylerinin her biri biribirine düşman durumuna getirilmiş. Başka bir çok çirkin baskı uygulamalarından ötürü toplumumuzun bazı bireylerinin ahlaki çöküntü içine düşürüldüklerini görmek başlı başına bir insanlık dramıdır.

Hepimiz çevremizde düşürülmüş kişilikleri görünce mutlaka çok üzülüyoruz. Şahsen, kendim, üzülmenin ötesinde, Kurd Halkına yönelik sistemli olarak dayatılmış olan, soykırım, fitne-fesat ve benzeri çirkin zulum uygulamalarından ötürü ahlaki değerlerden uzaklaşmış olup düşük kişilikleri görünce, Kurdistan’ın kutsal topraklarını işgal etmiş olan Faşist devletlere karşı müthiş öfke duyuyorum.
Bu karamsarlıkları oluşturmuş olan Kurd u Kurdistan düşmanlarına direnebilen soylu Kurd Halkının asil bireyleri tarafından hazırlanmış olan Kurdistan Birleşik Devletleri projesi oluşuyor.
Güneş, Kurdîstan Birleşik Devletleri için doğuyor.
Kurdistan ulusal BAYRAK’ını, Kurdistan HARİTA’sını ve Kurdistan ulusal MARŞI’nı cihana ilan ediyor.

Bu ilan, karamsarlığa, insanlarımızın yanıtıdır. Kurd Halkına zulum edenlere Kurdistani tokat’tır. Temmuz ayı, Kurdistan Birleşik Devletlerinin kuruluş-yeniden doğuş müjdesini duyuracaktır. Karamsarlık Kurd u Kurdistan düşmanları ve kişiliksizleşmişler ile birlikte Tarihin çöplüğüne gömülecektir.
Kurdistan Birleşik Devletlerinin Hükümetinin ilanından sonra, çalışma komitesi saygıdeğer üyeleri, Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetine hizmet kurumlarını oluşturma çalışmalarını başlatacaklardır.

Hükümet üyeleri de iki ana temel çerçevesinde çalışmalar yapacaklardır.
Bir heyet dış diplomasi işini, bir diğer heyet de Kurdistani siyasi hareketleriyle gerekli çalışmaların işini konuşma çalışmalarını yürüteceklerdir.

Her Kurdên qu xir u şerefa wan heye, rabin ser xwe u bi dengê herê bilind, bêjin Kurd u Kurdistan.

Silav u rêz ji Gelên bi rumet ra.

01-07-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

 

637total visits,4visits today