KENDİMİZE GÜVENİYORUZ. KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİNE İNANIYORUZ. BAŞARACAĞIZ

0

Kurdistan Birleşik Devletleri konusu ile ilgili çalışmalar, beklentilerimizden çok çok daha fazla olumlu ve verimli olarak gelişiyor. Bilinen siyasi çevrelere bağımlı olan bazı şahsiyetlerin olumsuz yaklaşımları oldu. Vizyonsuz bazı çevreler de, kendi yetersizlikleri çerçevesinde ve kendi çıkar hesaplarına hizmet çerçevesinde tavırlı duruşlarıyla “bu proje’nin çok tehlikeli” olduğunu söyleyerek uyarılarda bulundular. Hiçbir şekilde verimli olmadıkları gibi verimli olmak adına gayretleri bile olmayan ucuz dedikodu tutumuyla yaşamaya alışmış çevrelerin-kendi seviyelerinde-söylemleri de ulaştı bize.

Kendi siyasi görüşleri, kendi olanaklarıyla Kurd Halkı adına siyasi çalışma yürütüyor olan etkin çevreler ise saygılı yaklaşım içinde oldular. Aynı çevrelerin bazı birimleri daha fazla bilgi edinmek amacıyla ısrarcı tutum içinde oldular.
Hep “ben bilirim, bensiz olmaz” gibi havai yaşamaya alışmış verimli çevreler var ki, tutum ve söylemlerinin “baş” olduğunu söylemeye gerek görmedik.

Memnuniyetle, sizlerle paylaşmak istiyorum ki, hiç ummadığım bazı etkin çevrelerden çalışmalara katılma teklifi geldi. Bu saygın çevrelerin kendi anlatımları “şimdiye kadar bu adımın atılmasını beklediklerini, niye bu yönde çalışmalar olmadığını zaman zaman düşündüklerini” bize izah ettiler.
Düşman cephesinden tehditvari ve barbarca yaklaşımların yanı sıra, “kendi aramızda çözüm bulalım” gibi kokuşmuş söylemlerini de duyduk.

Çalışma arkadaşlarımızla itinalı ama kararlı adımlarla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şimdiye kadar Kurd Halkı adına yapılmış olan siyasi çalışmalar dikkatle değerlendirerek, oluşmuş deneyimlerden ders çıkararak çok sık dokuyup ince eleme yapıyoruz.
Şimdiye kadar hiç uygulanmamış yöntemler uyguluyoruz. Hükümetiz ilan edildikten sonra, çalışmalarımızın her adımı Halkımız için çok gerekli adımlar olduğu görülecektir. Çalışma arkadaşlarımız, Halkımızın günlük yaşam gereksinimlerine hiçbir şekilde sorun getirmeyecek yöntemlere alışıyor ve heyecanla verimli olmanın gayreti içerisinde’dirler. Mevut siyasi kurumlarımızın(ki Kurd u Kurdistan adına hizmet ediyor olan kurumların hepsini kast ediyoruz) yürütüyor olan çalışmalarına müdahale edilmeden, bir kurumun diğeri ile anlaşmaya mecbur kalmadan yalnızca Kurd u Kurdistan için çalışma yürütmelerine Koruyucu destek getirecek yapılanma oluşturuyoruz. Bu yapıyı oluşturmaya çalışırken, mevcut Dünya düzenini, güç dengelerini dikkate alıyoruz.

Kurdistan Birleşik Devlet’lerine resmiyet kazandırmak amacıyla kurmaya çalıştığımız Hükümet için hedef net’tir. Kimlerle müttefiklik temelinde ortaklık yapılması gerektiği net’tir. Çalışmalarımız bu temelde kararlılıkla yürüyor. Kucaklayıcı, koruyucu anlayışıyla Kurd u Kurdistan’a sahiplenme şemsiyesi oluşturmak hedeftir. Çalışma arkadaşlarımız bu hedefe ulaşmak için nelerin başarılması gerektiğinin bilincinde olup çok ağır ama onurlu ve Kurd u Kurdisan için olmazsa olmaz olan bu proje’nin misyonunun bilincinde olduklarını, başarmaya kararlılıkla ve inançla odaklandıklarını sizlerle paylaşmaktan heyecanla gurur duyuyorum.

www.uskgov.com
adıyla Hükümet adına oluşturulan site’nin ön sayfası dikkatle hazırlanıyor. Bu site açıldığından beri Halkımız soylu bireylerinden almış olduğumuz öneriler çerçevesinde değişiklikler oluştu. Şimdi ki görünüm, son şekli değildir.
Site’ye giriş yapacağınızda, çok sade, anlaşılır ve yöneldiği hedefin hikayesini somut olarak sergileyen görüntüyle karşılaşacaksınız. Önerilerinizi Hükümet e-mail adresine gönderirseniz çalışma arkadaşlarımıza önemli düzeyde destek sunmuş olursunuz. Çalışma arkadaşlarımızın hepsi benden çok daha fazla bilgili, yetenekli ve kararlı’dırlar. Bu proje, Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirecek. Buna siz de inanın. 27-06-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

478total visits,1visits today