SÜLEYMANİYE’DEN GOLAN’A KURDİSTAN DÜŞMANLIĞINDA TÜRKİYE’NİN ROLÜ

0

Irak’ta dün gerçekleşen seçimin sonuçları istikrar ve barışı sağlamayacaktır. Hepimiz göreceğiz.
Kurdistan’da yükselen bağımsızlık rüzgarı, işgal güçlerini ürkütüyor.
Türkiye’nin Erdoğan tarafından organize edilen İşid denen sapıklar sürüsü ve benzeri terör çetelerini Kurdistan’ın işgal ve tahrip hevesiyle hareketin amacı, korku idi.

Bay Erdoğan ve Kurd düşmanları, İşid ve benzeri çeteleri eğitip silahlandırarak Türkiye’nin subaylarının komutasında Kurdistan topraklarının içine sürdüler. Dikkat edin, İşid, El Nursa ve benzeri birçok pislik isimlerden oluşan haramiler çetesi, tahribatlarını Güney Kurdistan ve Rojava(Batı Kurdistan) ile sınırlı tuttu. Mit tırları davası ve benzeri davalar bu barbaca oyunun Erdoğan’ın Türkiye’sinin organizesi olduğunun kanıtlarını içermektedir.
Erdoğan ve yandaşlarının, Kurd’lüğü ezerek tarihten silme oyunları, Kurdistan’ın kahraman savaşçılarının kanıyla yerle bir edilince, yeni kahpece bir oyun sergilendi.

Güney Kurdistan’da Bağımsızlık referandumu bahane edilerek Haşbi Şabi, Bedr kuvvetleri, ketai Hizbullah, Asaip ehlul hak gibi isimler altında İran’dan, Süleymaniye, Kerkuk, Musul, Şengal, Dêrê Zor, Holms, Palmira, Halep, Şam şeridi izlenerek Golan’a kadar yeni bir işgal hareketini Kurdistan’a sürdüler. Kerkuk işgal edilince Bay Erdoğan kuduz köpek gibi ağzından salya akıtarak “Kerkük’te bizim istediğimiz oldu” diye açıklama yaptı. Şimdi Dêrê Zor bölgesini Kurd güçlerinden almanın planlarını yapıyorlar. Ayrıca Şam, Halep, İdlib, El Bab, Cerablus, Afrin gibi Kurdistan şehirlerini ve Kurdistan Askeri güçlerinin etkin oldukları Şam’ın bir kısmı, Hapel’in büyük bir bölümünü, Türkiye’nin kontrolündeki İşid gibi sapık katil sürüsünü yerleştirmeye çalışıyorlar. Kud Halkı bu pislik çevrelerin barbar oyunlarını çok iyi görüyor.

Süleymaniye’den Kerkük’e kadar İran askerleri yol kontrolü yapıyor. Musul’da İran egemendir. Süleymeniye’den Kerkük, Musul, Şengal’den Suriye sınırına kadar İran bayrak’ıyla askeri üniformalı teröristler kontrol’da görünüyorlar.
İran’ın en büyük askeri gücü Şengal çevresinde bulunuyor. Dêrê Zor bölgesinde sınır kontrolünü sağlarlarsa İsrail’e kadar kendi egemenliklerinde yol oluşacak. Böylece Bağımsız Kurdistan ilan edileceği zaman Süleymaniye’den Kerkük, Musul, Şengal, Dêrê Zor, Şam ve Golan’a gitmek bir taraftan, diğer taraftan da terörist çeteler Türkiye bayrağıyla Kuzey Batı Kurdistan’dan Şam’a kadar ellerini kollarını sallayarak gidecekler.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin çalışmaları bizi yaratan xweda adına bu oyunlarını kafalarına geçirecektir.

Bu planları görelim. İzah ettiğimiz hatlar ve çevresinde oluşacak Kurd u Kurdistan düşmanlarının hareketliliğini gözleyelim lütfen. Bu çerçevede bilgileri Hükümetimizin veya sitemizin ve Facebook sayfamız aracılığıyla bize ulaştırmaya önem verin lütfen. Bu bilgilerle Kurd düşmanlarının yollarını keseceğiz. Haşbi Şabi’leri İşid’leri Molla’ları ve faşistleri Kurdistan’da barındırmayacağız.

Kurd u Kurdistan aşkıyla kendinize sahip çıkın.
Irak seçimi Kurd düşmanlarını ezecek. Türkiye seçimi ile Kurdistan Birleşik Devleti’nin bayrak’ının dalgalandığı görülecek.

Win jî bi eşka Kurd u Kurdîstanî bimînin.

13-05-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

334total visits,1visits today