HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI, SERZENİŞLER VE CEVAPLARIMIZ

0

Sürgünde Kurdistan Birleşik Devlet’leri Hükümetînî kurma çalışmalarımızı sonuca yaklaştırdık.
Bu kararın gerekli olup olmadığı konusunu düşünüp tartışmak üç yılımızı aldı. Bu adımı atmanın gereklilikten ziyade zorunlu olduğuna inandık. Görüşmeler yaptığımız siyasi parti ve şahsiyetlerin, bu önemli proje için “çok önemlidir. Ama ?” gibi soru işaretleriyle ve anlamsız gerekçelerle “düşünelim” gibi dostane cevaplar verdiler.
Kimileri de bu önemli adımın kendi siyasi misyonlarına bağlı olarak atılmasını ve geliştirilmesinde ısrarcı oldular.
Kimicik’ler de, zihinsel, görsel beklentilerini bireysel düzeyde ve basit bahanelerle gerekçe göstererek katılamayacaklarını “ama” her türlü desteği vermeye hazır olduklarını beyanla kendilerini önemsememizi bize kabul ettirmeye çalıştılar. Bahaneleri ve gerekçeleri kendi basitliklerinin tanımıydı.
Türkiye’de, İran’da, Irak’ta ve Suriye’de işleri, akrabaları varmış gibi nedenler bize göre ucuz bahanelerdir.

Kurd kimliğinin tanınmasını ve bu amaçla akıyor olan Kurd’ün asil kanı, maalesef kendine yer edinmek ve geçimini sağlamak gibi basit muhasebe malzemesi yapanlarımız da var.
Böylesi ucuz muhasebe hesapları ve bazı tehditvari uyarılara yönelik enerjimizi israf etmeyeceğiz.

Hiç ummadığım bazı şahsiyetlerin yiğitçe bize katılmak için ısrarcı olduklarından mutlulukla onurlandık. Özellikle hanım soydaşlarımızın bize müracaatlarının sayısı ve söylemleri bizi gururla duygulandırdı.
Bu hususla ilgili çalışmalarımıza katılmayı davet etmiş olduğumuz bazı dostlarımız-soydaşlarımızın münasip gerekçelerini saygıyla karşıladığımızı da belirtelim.

Biz, birlikte çalışıyor olduğumuz çalışma arkadaşlarımızla Kurdistan Hükümetini kuracağız. Kararlılıkla ve şimdiye kadar hiç kullanılmamış yöntemlerle hedefe ulaşacağız.
Hükümetimizin çalışmaları başarıyla Kurdistan Birleşik Devletini resmileştirmeyi hedeflemiştir. Bu kadar basit.
Görüşmeler yaptığımız birçok soydaşımız, ”kimler var” diye ısrarla çalışma arkadaşlarımızın adlarını soruyorlar.
Kurd Halkının meşhur bir söylemi var.
Yek bi hezarene hezar ne bi yekîne. Türkçe karşılığı: Bir insan binlere bedel olur, binlerce insanlar olur ki bir insan etmez.
Kurdewarî inançla hepinize çalışma arkadaşlarımızın kimler olduğunu bir kez olmak şartıyla söyleyeyim.

Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmek amacıyla kurmaya çalıştığımız Hükümet’imizin çalışanlarının hepsinin her biri milyonlarca insana bedeldirler. Her bir çalışma arkadaşımızın amacı Kurdistan Birleşik Devletini resmileştirmektir. Hedef budur. Çalışma arkadaşlarımız, bu kutsal görevlerini başarmak amacıyla yaşamaya kararlıdırlar. Başarmak amacıyla yaşamaya yeminlidir çalışma arkadaşlarımız. Çalışma yöntemlerimiz gibi yemiminiz de farklıdır.

Çalışma arkadaşlarımızın adlarını yalnızca ilgili resmi makam ve Devlet’ler bilecekler. Çalışmalarımıza katılacak olan arkadaşlarımız elbette biribirlerini tanıyorlar. Hazırlık çalışmalarını yürütüyor olan komite üyeleri, çalışmalarımıza katılacak yeni arkadaşlarımızın kabul ettikten sonra tanışma aşamasına gelinecek. Hükümetimizin ilanından sonra, üyelerimizin adlarının kamuoyu ile paylaşılması konusu, üyelerimiz tarafından kararlaştırılacak.
Genç çalışma arkadaşlarımızın tutkuları, titizlikleri ve bazen bana yönelik eleştirileri müthiş eğlenceli oluyor.

Çalışmalarımıza katılacak soydaşlarımız, samimi, eğitim düzeyi yüksek, Kurdçe bilen, kararlılıkla projemize inanan Kurd olmaları yeterlidir. Kadın, Erkek, Fakir, Zengin, Genç veya Yaşlı fark etmiyor. Eğitim sürecini tamamlamış ve sağlıklı olmak, geçici Hükümet üyeliği için tercihtir. Kalıcı Hükümet çalışmalarıyla ilgili tüm kararları geçici Hükümet üyeleri verecek.
Geçici Hükümet üyeliği Kurd düşmanlarına, Kurd Halkına yönelik ihanet etmiş olanlara ve Kurdçü olmayanlara kapalıdır.
Genç arkadaşlarımızın titizlikleri nedeniyle Hükümet Web sitesi gecikti. Küçük detaylar kalmış. Çalışmaları yürütüyor olan arkadaşlarımızın hepsi ayrı ülkelerden çalışmalar yürütüyorlar. Biribirlerini tanımıyorlar bile.
Koordineli çalışmaları kadar biribirleriyle diyalogları Kurdçü inancın yol göstericiliğiyledir.
Kurdizm öğretisini oluşturmak ta çalışmalarımızdandır.

Bize katılmak isteyen soydaşlarımı hem bizim site aracılığıyla hem de Hükümetimizin e-mail adresi aracılığıyla çalışma arkadaşlarımızla ilişkiye geçebilirler.
Şimdiye kadar bize ulaşan arkadaşlarımıza, olabilecek en kısa süre içerisinde geri dönüyoruz. Kendilerine dönüş yapamadığımız soydaşlarımıza da mutlaka ulaşacağız. Kesinlikle hiçbir soydaşımıza geri dönmeyip saygısızlık yapmayacağız.

Em tev bihevre bêjî Kurd u Kurdîstan.
Kutsal topraklarımızı işgal etmiş olan barbarlara, Kurdîstan Birleşik Devletlerini resmileştirmeyi başaracağımıza inanmayanlara inat, Kurd u Kurdîstan her bêji.
Xweda Ferman da u got YEKÎTÎYA DEWLETÊN KURDÎSTAN ava bikin. Me got em fermanê xwedê bînî cî. Kî kare Li qarşî Fermanê xwedê derkeve. Tobe,
bobe !

10-05-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

347total visits,2visits today