HİTLER’İN NAZİ ALMANYA’SI, İSRAİL-ERDOĞAN’IN TÜRKİYE’Sİ, KURDİSTAN

0

1930’lardan itibaren Adolf Hitler “Nazi” organizasyonunu geliştirdi.
Hıristiyan Haç’ına yeni şekil verdiler. Yeni çarpık Haç’ı sembol yaptılar.
Alman-Nazi adı altında faşizmi geliştirdiler. Almanya’nın çeşitli bölgelerinde kamplar oluşturup, Nazi ideolojisine militanlar eğittiler.

Almanya devlet yönetimini ele geçirince, devletin tüm olanaklarını silahlanmaya ve yol, köprü, yapı(modern binalar) makine endüstrisi, sanayi, ziraat, tarım, uluslararası ticaret, ilaç-kimyasal üretim gibi alanlarda atılımlar yaptılar. Yeni ilaç çeşitleri, yeni kimyasal ürünler, yeni elektronik ürünler, yeni silah ve taşıtlar icat ettiler. İlk kez otoban’ları icat ettiler. Önce komşularını, sonra da daha uzak ülkeleri işgal edip aynı şaşaalı üretim ve yapılanmaları sürdüler. Kış mevsiminin dondurucu havasında araç radyatörleri donuyordu.

Nazi faşizmi hızlı ilerleyemiyor diye radyatörsüz ve susuz Volkswagen aracını icat ettiler. Korku salmak için insanları gaz odalarında katlettiler. Yetmedi Yahudi’leri tamamen yok etmeyi kararlaştırıp, en ucuz maliyetle Yahudi’leri öldürerek en kısa sürede yok edebilmenin hesapları için toplantılar yaptılar. Daha sonra zenci’leri, çingeneleri topluca öldürmeye başladılar. Sonra kendilerini istemeyen, muhalefet yapan, emirlerine uymayan çevreleri susturdular. Güçlendikçe büyük devletleri hedef aldılar.

Zulüm ve barbarlık hengâmesinde Hitler’in kemiklerinin halen bulunamayacağı şekilde öldü. Nazi rejimi gömüldü. Geride büyük tahribatlar kaldı. 1948 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğiyle İsrail Devleti kuruldu. Almanya Halkı demokratik Devlet yapılanmasıyla kendi sınırları içerisinde uygar Devlet olarak kalıcılaştı.

Kısaca yazıyor olduğum bu yazı ile soydaşlarıma seslenmek istiyorum. Barbarca zulme dayalı Erdoğan Türkiye’sinin faşizmi de bitecek. Bay Erdoğan Hitler’i örnek aldığını kendisi ilan etti. Başkanlık sistemi için “Hitler Almanya’sıyla oldu da Türkiye için niye olmasın” demişti. Demektir ki Erdoğan ve çetesi Hitler Almanya’sını çok iyi incelemişler.
Hitler’in ve çetesinin Nazi faşizminin izinden yürüdüklerini hep birlikte görüyoruz. Otoban’lar, köprüler, Hava alanları, silah ve kimyasal endüstri. Korku salıp susturmak, etkisizleştirmek. Zayıf olan vatandaş ve komşulara barbarca saldırmak.
Benzerlikleri yazıp saymama gerek var mı? Yine de en önemli benzerliği de paylaşayım sizinle.

Nazi kamplarında yetiştirilen faşistler, Hitler Almanya’sının işgal ettiği şehirlere, ülkelere götürülür ve yerleştirilirlerdi. Hitler’in Nazi ordusu o şehre veya ülkeye giriş senaryosunu ikinci kez oynuyorlardı ve önceden yerleştirilmiş olan eğitimli Nazi’ler, onları Nazi bayraklarıyla ve coşkuyla karşılarlardı.

Aynı Erdoğan’ın Türkiye’si. Türk İslam ideolojisi.
Rabıta ve İşid işaretleri. Askeri eğitim kampları. Bir de Dünya’nın gözlerini boyamak için kurulmuş olan AFAD kamplarında eğitilen zavallıların Afrin’imizde rollerini oynamaları benzerliği. Dünya’ya da ahlaksızca yalanlarla “Afrin’liler Türkiye’yi coşkuyla karşıladılar(!?)” maskaralığı.
Bizler, soylu Kürd halkının kararlı bireyleri olarak faşist Devletinizi, Türk İslam maskaralığınızı, bütün gücünüzle birlikte, kendinizin kazdığı barbarlık mezarlığına gömeceğiz.

Madem ki siz Hitler Almanya’sını örnek aldığınızı ilan ederek aynı barbarlığı biz soylu Kürd halkına karşı uyguladınız, sizin sonunuzun da Hitler ve Nazi’ler gibi olacağını da bilin.
Birleşerek, güçlenerek biz Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştireceğiz. Bu Xweda’nın kararıdır, değiştirilemez. Bu amaçla Hükümet kurma çalışmalarımız Kurdistanî inanç ve kararlılıkla devam ediyor. Soylu Halkımız da bizim gibi kararlı, inançlı ve Kurdistani iradeyle bu çalışmalara katılsın. Kurdistan Birleşik Devletlerini Hükümetimiz gerçekleştirecektir. Soylu Kürd Halkına yönelik soykırım uygulayan faşizm de bitecektir. Her bijî.

03-04-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

681total visits,2visits today