CUMHUR İTTİFAKIYLA TELEF OLACAKSINIZ. KURTULUŞUNUZ YOKTUR

0

İttifaklarla suçlarınızı örtbas edemezsiniz. İttifaklarla soylu Kürd halkının kendiniz gibi kirletemeyeceksiniz. Kirli ittifaklarla Kürd halkını yok edemeyeceksiniz. Kürd halkı, sizin kirli zihniyetinizin kavrayamayacağı, algılayamayacağı düzeyde güçlüdür çünkü kararlıdır.

Ak Parti’yi büyük umut ve vaatlerle kurmuş olan bazı şahsiyetlere sormak istiyorum. Niye susuyorsunuz? Büyük vaatleri, değerli emekleri ve iyi niyetli desteklerle oluşan gücü barbarlıkla zulüm, soyguncu ve sübyancı çetesinin hizmetine sunmak için mi oluşturdunuz?
Koca insanlarsınız. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık, Milletvekilliği yapmış olanlarınız var. Niye susuyorsunuz? Susmakla, sorumluluktan kurtulacağınızı mı sanıyorsunuz? Korkuyorsanız eğer, korkunun sizleri ölümden kurtarmayacağını çok iyi biliyorsunuz.
Bahçeli’nin sübyancı bir sapık olduğunu biliyorsunuz.
İstihbarat ve güvenlik birimleri gibi basın kuruluşları da bu gerçeği biliyor.
Bay Erdoğan ve yakın çevresinin Kürd halkına yönelik savaş suçları ve insanlığa karşı suçlar gibi soykırım suçlarını da işlemiş oldukları gibi devleti soyduklarını da hepiniz biliyorsunuz. Bunların hesaplarının sorulacağını da bilmelisiniz. Kirliliği sürdürmek ve suçlardan kurtulmak için kurulmuş olan işbirliğine “Cumhur ittifakı” diyebilirsiniz. Kirli koalisyonlar daha önce de kuruldu Türkiye’de.

En son kirli ittifak, Bay Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işareti yapmış olduğu Cumhurbaşkanlığı ittifakı idi. CHP ve MHP birlikte İhsan Ekmelendin miydi, Ekmeleddin İhsanoğlu’muydu ne karın ağrısıydı ki Cumhurbaşkanı adayını destekleyip kayıp ettiler. Sübyancı Bahçeli’nin MHP’si bitmiştir. Barbarlığa ve soygunculuğa sığınmış olan Erdoğan ve çetesinin AKP’si de bitmek zorundadır. Karikatür karakteri Kılıçdaroğlu’nun CHP’si MHP ile ittifak yaptığı gün, CHP’nin gerileme günüdür. Bitecektir. HDP ise Türkiye’nin demokratikleşmesi sevdasıyla misyonunu yitirdi. Şansını da kayıp etti.

Şimdi suçlu, soyguncu ve sübyancı ittifakının koalisyonu da barbarlık bataklığından kurtulamayacak.
Türkiye için hak ve hukuka saygıyı benimseyen yeni bir siyasi yapı ve Bay Erdoğan’a haddini bildirebilecek gerçek bir lider 2019 seçimini kazanır. Mevcut partilerle 2019 seçimi kaosa dönüşür. Erdoğan’ın da istediği budur.

Kürd halkının siyasi partilerinin ve diğer partilerin içinde yer almış olan Kürd kökenli siyasi şahsiyetlerin birlikte Kürd halkının haklarını savunan siyasi bir parti kurmaları şarttır. Böylesi bir siyasi hareket, Kürd kanına elleri bulaşmamış yeni bir Türkiye partisiyle ittifak kurarlarsa, 2019 seçimini kolay kazanırlar.
Yeni Türkiye partisinin de Bağımsız Kurdistan projesini kabul etmesi gerekir. Biz Kürd’ler için artık bağımsızlıktan başka hiçbir seçenek tartışılamaz bile. Madem birlikte yaşayamadık, bari uygar iki komşu olarak yaşayalım. Her gün birbirimizi öldürerek birlikte aynı çatı altında yaşayamayız. Herkes kendi evinde huzur bulsun.

Aklın yolu birdir. Bir yüz yıl daha her gün birbirimizi öldürerek geçirmeye gerek yok. Yirmili yaşlarında gencecik insanlarımız ölüyor. Ölenlerin hiçbirisi geri gelmeyecek. Yüz yıl daha böyle devam etsek te sonuçta ayrılacağız. Bari şimdi ayrılalım. Gencecik insanlarımız ölmesinler. Gencecik insanlarımız kalan ömürlerini sakat olarak geçirmek zorunda kalmasınlar. Ülkemizin doğası daha fazla tahrip olmasın. Doğru olanı yapabilecek yeni siyasi yapılara ve liderlere ihtiyaç vardır. Dem xwe.

04-03-2018
Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

433total visits,1visits today