NASNAME U KURDÎSTAN=KURDİZM

0

Türkiye Devlet görevlileri Afrin işgalini haklı göstermeye çalışırken, Türkiye sınırları içerisinde, Türkiye’nin işgali altında olan Kurdistan parçasında Türkiye Devletinin sistemli olarak soykırım uygulamasına hedef olan Kürd halkına çektiriyor olduğu zulmü haklı göstermekle aynı yalan ve ucuz argümanları kullanıyorlar.
“Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumak” denen ucuz argüman ne anlama geliyor? Türkiye niye bölünmez bütündür? Mademki Türkiye bölünmez bütündür, korkularınız niye? Kurdistan’ın işgal güçleri tarafından, Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda parçalanmasına hizmet etmiş olan Mustafa Kemal ve yandaşlarına emanet edilen Türkiye Devleti de Kurdistan’ı bölenlerle suç ortağıdır.
Türkiye ve kurucuları bölücüdürler. Kuruluşunun resmileşmiş olduğu 1923 tarihinden bugüne, Türkiye’yi yönetenler suçludurlar. Kurdistan ülkesinin önemli bir parçasını işgal etmiş ve sömürmüşlerdir. Bunun için ayrıca suçludurlar.

Türkiye’yi kuruluşundan bugüne kadar Kürd halkına karşı sistemli olarak soykırım uygulamışlardır. Böylece insanlığa karşı, ağır suç işlemişlerdir. Benzer binlerce suç işleyen Türkiye’nin yöneticileri, bölücü, soykırımcı ve teröristtirler.
Bu gerçekler karşısında “bölünmez bütünlük” yalanını ne zamana kadar sürdürebileceğinize inanıyorsunuz? Bölünmez bütünlük sizin kundir kafanız mı?

Kabak kafalı, kirli zihniyet ve barbar karakterinizle Kürd halkına karşı çok ağır suçlar işlemişsiniz. Bunun hesabını vermenin korku ve paniği içindesiniz. Bazı ucuz kişilikli Kürd’leri de kendiniz gibi kirletip, suçlu yapmışsınız. Bu ehmeqler(aptallar) sizden çok daha fazla korku ve panik içindedirler. Türkiye’yi yöneten teröristler ve bizim ehmeqler; korku ve panik sizleri kurtarmayacak.

Diğer taraftan, Kürd halkının özgürlük mücadelesi her gün gelişiyor. Büyüyor ve güçleniyor. 1923 yılından bugüne, Kurdistan’ın dört parçasında özgürlük ve kurtuluş hareketleri bu düzeyde güçlü olmamıştır. Bundan sonra bu güç yenilmezdir. Bu yenilmez güç, uygun ortaklar bulacak, anlaşacak ve Türkiye’yi de, kabak kafanızı da bölecek.
Sizin bölünmez bütünlük maskaralığınız gülünçtür.
İçine düşmüş olduğunuz gülünç durum, korkularınız ve panik daha fazla insan kanının akmasının ve derin tahribatın kaynağıdır. Her geçen gün daha fazla insan kanı akacak. Tahribat çok daha fazla derinleşecek. Sonuçta Kurdîstan Birleşik Devletleri resmileşecek. Bu maskaralığı ve barbarlığı sürdürürseniz, Türkiye’nin bölünmesinin ve Bağımsız Kurdîstan Birleşik Devletlerinin sınırlarının belirleneceği masada Türkiye adına sandalye bile olmayacak. Durumu kabul edin. Kürd halkının temsilcileriyle insani ve uygar normlar çerçevesinde anlaşmak için bir araya gelmeniz tek çarenizdir. Bari bir kez doğru olanı yapın. Kendiniz zaten ölmüşsünüz. Halkı da kendinizle birlikte öldürmeyin.
Kurdistan’lı soydaşlarıma uyarı ve mesaj:

Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesine hazır olun. Kendinizi buna alıştırın ve hazırlıklı olun. Bu uyarıdır.
Birleşik Kurdîstan Devleti adına kurumlaşmayı geliştirin. Askeri, güvenlik, ekonomi, EĞİTİM, kültür ve sanat, yerleşim, sosyal ve de Devletleşmek için gerekli çalışmaları yapın. Teori’nin Pratik’e dönüşümünün hazırlıklarını yapın.
Biraz sıkıntılar, sancılar olacak. Sonuçta Kürd halkı olarak kendi welatımızda kendi Devletimizin çatısı ve kendi bayrak’ımızın altında insan gibi yaşayacağız.

Bin av ê Dewletên yekîtîya Kurdîstan’ê dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

892total visits,4visits today