BİMEŞİN. DEM A SERKEFTİNÊ YE

0
233

Soylu Kürd halkı, Birinci Dünya Savaşından sonra en acımasız barbarlıkla soykırım dayatmasına maruz kaldı. Kutsal Kurdistan toprakları dört buçuk parçaya bölünüp paylaşılmıştı. Kurdistan adı haritadan silinmişti. Birinci Dünya Savaşı böyle bıraktı Kurd u Kurdistanı.

Kürd halkı perişan haldeydi. Destekleyeni yoktu. Kutsal topraklarını işgal etmiş olup sömüren leş kargaları faşist soysuzlar sürüsü, Kurdistan’ın zenginliklerini çalıyor ve o servetle Kürd halkına yönelik zulüm uyguluyorlardı. Soylu Kurdistan halkı boyun eğmedi, yılmadı, teslim olmadı ve susmadı. Bugünlere kahramanlarımızın yokluk içinde tank, top ve hetlere karşı canlarını siper ederek Dünya’nın şimdiye kadar tanık olmadığı Kürd’lük destanlarını kanlarıyla yazdılar.

Maalesef bu süreç müddetince çirkinleşen insanlarımız da oldu.
Namusunu, kanını ve Kürd’lüğünü düşmanlarının hizmetine sunanlar oldu. Düşmana köle olmayı Kürd’lüğüne tercih edenler oldu. Kendi çıkarları için asimile olmayı tercih edenler oldu. Boyun eğip sus pus olanlar oldu. Türkten çok Türkçü olan zavallı, kansızlar türedi.
Ama ve lakin: Bugün Kurdistan topraklarını kanlarıyla korumaya kararlı Kurdistan’i ruh, Dünya’ya parmak ısırtacak kahramanlardan oluşan Kurdistan’ın sahipleri Kurdistan’ın her parçasında dim dik ayakta ve düşmanların ruhlarını titretiyorlar. Bugün Rojava’da direnen Kurdistan ordusu soylu Kürd halkının Dünya’ya açılan kahramanlık kapısıdır.
Hangi alçak soysuzun dölü Kürd halkının bu kahraman evlatlarını yok edecekmiş?
Xweda aşkına söyleyin bana.
Hangi çakal sürüsü bu kahramanlara terörist dermiş?

Afrin her Kürd’ün namus ve şerefidir. Afrin’e sahip çıkmayan Kürd’ün kanı bozuktur. Her Kürd bu sözlerimi kendi üstüne alsın. Hiçbir şey yapamıyorsanız Dünya’nın etkin ülkelerine, Birleşmiş Milletler Kurumu’na, Avrupa Birliği’nin Parlamento’suna mektuplar yazın.
Canınız ne istiyorsa onu yazın. Yeter ki sessiz kalmayın.
Dünya’nın insan hakları kurumlarını bölgeye –Afrin’e- gönderin.
Olanağı olanlar, Afrin’e gidin. Bildiğiniz ne varsa onu yapın.
Afrin’i İşid faşizminin barbarlığına boğdurmayın.
Kürd namusu adına, Kürd’lük şerefi adına ve Xweda aşkına Afrin’i Kurd u Kurdistan düşmanlarına teslim etmeyin.

Entelektüel Kürd’ler, seferber olun. Kendiniz gibi duyarlı insanları seferber edin.
Afrin’de Kürd halkının sivil insanlarını katledenler Türk halkının temsilciler değildir. Bu nedenle dürüst Türkiye’li kurumlar ve sanatçılar Afrin işgaline karşı çıkıyorlar. Türkiye halkının, Kürd halkının, Orta Doğu’nun ve Dünya’nın başına bela olan gerici faşist ideolojinin temsilcileridir, Afrin’i işgal edenler. Bu zihniyet Afrin’de gömülecektir.

Ben sizlere seslenirken Kürd halkının Afrin’de kazanacağını biliyorum. Xweda bunu böyle istemiş. Afrin’e göz dikmiş olan faşist ve gerici barbar zihniyet Afrin’de boğulacaktır.
Türkiye halkı da bu faşist gerici barbar zihniyet’ten Afrin’imiz sayesinde kurtulacaktır. Sizlere çağrıda bulunup destek isterken, sizin de bu onurlu tarihi başarıda az da olsa tuzunuz olsun istiyorum.
İnsan iseniz, siz de bunu istiyorsunuz değil mi?
Saygıdeğer soydaşlarım, sakın korkmayın. Düşmanın ödü kopmuş.
Çünkü düşman suçludur. Kürd düşmanları, Hitler’in son dönemlerinde içinde bulunduğu durumdadırlar. Hitler faşizmi ve Nazi sapıklarından çok daha kötü son bekliyor Kürd düşmanlarını.

Dev ji Kurdê pîs u gemar bedrin. Bi kurdê serbilind u dil mezinra tev yek bin u bi ser neyarda herin serkeftin iro ye.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin