SEVGİLİ OSMAN BAYDEMİR’İN SÖYLEMEDİKLERİ

0

Bu ayın 12 veya on üçünde Türkiye Parlamentosunda sevgili Osman Baydemir bir konuşmasında kendisini “Kurdîstan’ın oğlu-çocuğu” diye anons etmiş.
Meclis Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı, Sevgili Osman Baydemir’e üstüne bırakıp “Kurdîstan neresi?” diye sormuş. Osman Bey’de, sağ elini kalbinin üstüne bırakıp “burada” demiş. Bu nedenle milletvekillerinin faşist bireylerinin oylarıyla Osman efendi iki oturum meclis oturumuna katılmama ve maaşının bir kısmının kesilmesine ceza olarak kararlaştırılmış. Wax, Wax, Wax u wax.

Soyu, aslı, ırkı belli olmayan, zihniyeti kirli kişiliklerden biri olan Bahçekapılı şırpıntısı, soylu, asil Kürd halkının kutsal toprakları olan Kurdîstan welatının adını duymayı hazmedemeyebilir. Onun soysuzluğuna kanı bozukluğuna öyle davranış uygundur.
Şırpıntı bozuntusu:
Osmanlı İmparatorluğunun kurucularının dedelerine ev sahipliği yapan soylu Kürd halkının welatı’dır, Kurdîstan.
Çaldıran savaşlarında Osmanlı’ları Pers ordularından korumak için canlarını vermiş olan soylu Kürd asilzadelerin welatıdır, Kurdîstan.
Mustafa Kemal ve yandaşlarını Erzurum’dan, Sivas, Ankara ve İzmir’e kadar götürüp Türkiye diye bir Devletin oluşmasını sağlayan kahraman savaşçıların welatıdır, Kurdîstan.
Çanakkale savaşlarında işgalcileri bozguna uğratan kahraman savaşçıların welatıdır, Kurdîstan.
Sonradan, senin temsil ettiğin kalleş Mustafa Kemal ve yandaşlarının Dersim’de Koçgiri’de GêLîyê Zîlan’da soykırım uyguladığı, sivil Kürd köylülerin, ırzlarına tecavüz ettikleri küçük Kürd çocuklarının, kaçırılıp Türkleştirdikleri savunmasız Kürd çocuklarının, welatıdır Kurdîstan.

Yüzlerce örnek verebileceğim olayların dayatıldığı, senin temsil ettiğin Faşist Devletinin, İran, Irak ve Suriye ile birlikte işgal etmiş oldukları, Akdeniz’in İskenderun’undan düz bir çizgiyle Karadeniz’e, oradan Hazar Denizine, oradan da Pers Körfezine ulaşıp, Basra’dan Kerkük ve Musul’u içine alıp Halep’in bir kısmını ve Kürd dağını içine alarak yine düz çizgiyle Akdeniz’e ulaşan ceoğrafiya’nın adıdır, Kurdîstan.

Milat’tan önce on bin yılından bugüne onlarca İmparatorluk kurmuş soylu halkın welatıdır, Kurdîstan.
Bugün, bütün kısıtlı olanaklara rağmen, Türk malı İşid ve benzeri soysuz sapıkların tanklarını, toplarını başlarında patlatan, böylece tarihe onurun ve kahramanlığın destanlarını yazdıran soylu insanların kutsal vatanlarıdır, Kurdîstan.
Senin ve temsil ettiğin faşizmi ıslah etmeye ve kendi kutsal topraklarından kovmaya kararlı asilzadelerin vatanıdır, Kurdîstan.

Sevgili Osman’ın sana söylemediklerinin özeti budur.
Anladın mı KURDÎSTAN nerededir.?
Bahçekapılı soysuzu, sen ve senin gibiler, böyle gideceğini mi sanıyorsunuz.?

Kurd u Kurdîstanî bimînin.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

 

924total visits,1visits today