KABADAYILIK, SOKAK SERSERİLİĞİDİR. ZÜPPELİKTİR

0

Türkiye devletinin, bana yapmış olduğu en büyük kötülük, beni gayrimeşru ortamının bireyi olarak tanıtmak amacıyla, sistemli olarak çalışmalar yaparak insanlarımızın kafasını karıştırmış olmasıdır. Devlet, bu çirkinliğini halen sürdürüyor. Devletin bu sistemli çirkin çalışması, etkin Kürd bireylerine yöneliktir ve politik amaçlıdır.
Devlet beni öyle tanıtmakla, yalnızca bana zarar vermekle kalmamış, özellikle yakınlarımın bazıları başta olmak üzere birçok Kürd genci de bu maskaralığa inanmış.
Bazı yakınlarım, bana karşı kullanılmış olan bu çirkinliği, kendilerine malzeme yapmışlardır. “Hüseyin büyüğümüzdür, biz de onun yaptıklarını yapalım” gibi gaflete düşmüşlerdir.
Bazen bu konuya değiniyorum. Dikkate alınmasına inanarak tekrar yazıyorum.
Bugünkü Dünya düzeninde her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür.
İletişim olanakları çok gelişmiştir. Dünyanın herhangi bir yerinde oluşacak olayları anında izleyerek öğrenebiliyoruz.

Yasal çerçeve’de çok daha kolay para kazanmak mümkündür. Bugünkü Dünya düzeni ortamında, yasa dışı ortamdan, yollardan para kazanmaya çalışmak, aptalca maceracılıktır.
Kabadayılık ise sokak serseriliğidir. Kendisine saygısı olmayan terbiyesiz, züppe kişiliklerdir, kendisini kabadayı olarak görenler. Kabadayı, kelimesinin İngilizce karşılığı, “kriminal”dir. Kriminal kişilik, para kazanmasını, vergi vermesini, yasalara saygılı olmasını ve başkalarına saygıyı bilmez anlamaz. Kriminal kişilik, yapmasını bilmez. Yıkmasını bilir. Doğruyu bilmez. Yalanı marifet sayar. Emeğe saygı da bilmez.
Bunları kısaca sıraladıktan sonra, kendini bilen insanlarımızdan, serseri takımının bireylerinden uzak durmalarını ısrarla rica ediyorum. Kendini bilen insanlarla dayanışma içerisinde olup yasal çalışmalar çerçevesinde geçimimizi sağlayalım. Bu hususa önem verelim ve çocuklarımızı da bu anlayışla büyütelim.

Meslek, memurluk ve hizmet işleri saygın geçim dallarıdır. Ticaret çok daha fazla iyidir. Çok geniş bir alandır. Ham maddesinden imalat, satış, onarım, hurda ve yeniden dönüşüm alanları çok kazançlıdır.
Gıda ve giyim alanları geniş ve kazançlıdır.
Tarım ve Hayvancılık alanları da çok geniş ve kazançlıdır.
Temizlik ürünleri ayrıca kazançlı iş dalıdır.
Servis hizmetleri ile taşımacılık iş alanları da kazançlıdır.
Takı ve süs eşyaları işlerinin alanı cazip iş alanıdır.
Madencilik ve Enerji iş alanları çok karlı iş alanıdır.
Makine ve yedek parça imalat, onarım ve satış gibi iş alanları muazzam geliri olan alanlardır.
Finans, bankacılık ve buna bağlı iş alanları en üst kalitede kazanç alanlarıdır.
Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, kullandığımız, döktüğümüz her şey iğneden ipliğe kadar ticarettir.
Bilgi ve iletişim iş alanları da keza kazançlı iş alanlarıdır.

Bütün bu olanaklar hepimiz içindir. Biz Kürdler zaten zor şartlar altında yaşıyoruz. Kanunsuz işlerle uğraşmak veya sokak serseriliği gibi işlerle uğraşırsak eğer, kendi yaşamımızı çok daha fazla zorlaştırırız.
Kim ne yaparsa kendisine yapar. Bunu da hepimiz biliyoruz.

Ben, kabadayılığı, sokak serseriliğini, züppeliği ve kanuna aykırı işleri, “AYIP” olarak görüyorum. Bunun çok net olarak bilinmesini rica ediyorum.
Kürd ve Kurdistan düşmanlarının, bazı fırsatçı ucuz kişiliklerin ve maceraperest serseri ve sorumsuz insanların, çevrelerin yalan ve iftiralarına inanmayın.
Sağlıkla kalın. Başarıyı emeklerinizle edinin.

Dem xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin.

1626total visits,2visits today