İNSAN EŞİTTİR KİMLİK

0

Biz Kürd’ler 1923 yılından bugüne kendi topraklarımız, kendi vatanımızda, kendi kimliğimizle tanınmıyoruz.
1923 yılı Cumhuriyet Türkiye’sinin resmen devlet olarak tanındığı tarihtir.

O tarihten bugüne Türkiye devleti adına Kürd halkına karşı sistemli olarak SOYKIRIM uygulanıyor.
Türklük adına Kürd halkına karşı sistemli olarak uygulanan SOYKIRIM uygulamasının başarılı olabilmesi amacıyla Kürd halkının kimlik kartlarına “Türk” diye yazılıyor. Kurdistan topraklarında Kürdçe yasaklanmış. Kürdçe olan her şeyin adı da Türkçeleştirilmiş. Bunlar tek başına bile SOYKIRIM uygulamasının kanıtıdır.

Türkiye devlet yapısı faşist bir yapıdır. Almanya’da “dazlak kafa” veya “Neo Nazi” tabir edilen faşist grupların ideolojileri ile Türkiye devletinin ideolojisi aynıdır.
Faşist bir ideolojiye sahip bir devlet işleyişinde hak ve hukuk da faşist ideolojiye uygun belirlenir. Kendilerini Türk olarak kabul edenler, faşist ideolojiye sahip Türkiye devletinin Kürd halkına karşı açıkça soykırım uygulamalarına ne diyorlar? Merak ettiğim için sormuyorum. Kendilerini Türk olarak kabul edenlerin, Türkiye devletinin Kürd halkına karşı sistemli olarak soykırım uygulamasına sessiz kalmakla Almanya’nın “dazlak kafa” veya “Neo Nazi” kişilikleriyle aynı seviyeye düştüklerinin farkında mı-dır-lar?
Kimliklerine “Türk” yazılmasına sessiz kalan bizim Kürd kardeşlerimiz için ne düşünüyorlar?
Kendilerini Türk olarak kabul edenlerin kendilerini “dazlak kafa” veya “Neo Nazi” kişilikleri Türkiye devletinin Kürd halkına karşı uyguladıkları gibi sadist bir faşizmi savunmuyorlar. Örneğin Almanya’da yaşayan herkes Alman’dır, demiyorlar.
Türkiye devletinin kendi soykırımcı kirli tarihini asla temizleyemeyeceğini, biz Kürd’leri asla ve asla Türkleştiremeyeceğini ben, hepinize hatırlatıyorum.
Kimliklerinin varlığı inkar edilen ve sistemli soykırıma maruz kalan ve bu duruma sessiz kalan Kürd insanı haramzadedir. Bunu da hatırlatırım.
Bağımsız Birleşik Kurdistan devletinin resmileşeceğini, soylu Kürd halkının kendi Öz kimliği olan KÜRD kimliğiyle yaşayacağını bunun çok yakın olduğunu bildiğimi bilin.
Kurd u Kurdistani ruh ile kalınız.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

538total visits,2visits today