İHANET ADIMLARINIZIN ALTINDA SİZ KALIRSINIZ

0

Halkımızın esaret altında yaşamaktan kurtulmak amacıyla 1923 yılından bugüne kadar sürdürmek zorunda kaldıkları mücadele süreci, halkımıza çok derin acılar yaşattı.
Halkımızın bu mücadeleyi canları pahasına sürdürmek zorunda bırakıldıkları unutulmamalıdır. Halkımız adına yürütülen mücadele sürecinde hatalar, kusurlar ve eksiklikler olmuştur elbette.

Hepimizin görevi, hataların, kusurların ve eksikliklerin giderilmesine yol göstericilik yapıp tekrarların yaşamasına engel olmaktır.
Diğer taraftan, hatalardan, kusurlardan ve eksikliklerden ders çıkarılmasına da yol göstericilik yapmak görevimiz olmalıdır.
Hataların, kusurların ve eksikliklerin Kürd halkının düşmanları olan işgal güçlerinin barbarca zulüm ve soykırım dayatmasından kaynaklandığını kabul etmek zorunda olduğumuzu da bilelim. Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan leş kargaları, işgalden vazgeçip Kurdistan topraklarını terk ederek işgal etmiş oldukları vatanımızdan gitseler sorun da bitecek.
İşgal bitmeden sorunlar da bitmez.
İşgalin son bulmasına katkıda bulunmak amacıyla yeni oluşumlar olmalıdır. Yeni oluşumların farklı mücadele yöntemleri de olabilir.
Ancak, Asla ve Asla, Kurdistan’ımızın işgalcilerin işgallerinden kurtulması amacıyla oluşacak oluşumlar, Kurdistan’ın başka bir oluşumuna karşı mücadeleyi amaç edinmemelidir. Yeni bir oluşum oluşursa, şimdiye kadar verilmiş olan mücadelenin birikimlerini değer kabul ederek, kazanımlarını koruyarak, mücadeleyi daha da ileriye götürmek amaçlanmalıdır.
Kürd halkının özgürlük mücadelesine hizmet adı altında oluşacak yeni bir hareket yapılanması başka bir Kürd özgürlük mücadelesini veriyor olan hareketi hedef alırsa beni en kararlı ve keskin tavırla karşısında bulur. Bu tür amaç ve anlayışın tutumu içerisinde olanlar, bu uyarımı kulaklarına küpe yapsınlar.

Kürd halkının sırtından bedava geçinmeye alışmış bazı fırsatçı leş kargaları ve bazı sahtekar yobazların yıkıcılık, karıştırıcılık yaparak Kürd halkının özgürlük mücadelesine zarar vermeyi amaçladıklarını duyuyorum.
Kürd halkının özgürlük mücadelesine katkı sunmak amacıyla hizmet edemiyorsanız eğer, Kürd halkının özgürlüğü için canlarını ortaya koyan insanlara zarar vermek amacıyla çalışmalardan vazgeçin.
Benim sesimi duyun. Ayaklarınızı denk alın. Beni mecbur ederseniz eğer, sesimi yükseltirim ve altından kalkamazsınız.
Kürd halkının özgürlüğü için canlarını ortaya koyan insanların mücadele yöntemlerini doğru bulmuyor olabilirsiniz. Buyurun siz daha iyisini yapın. Önünüz açıktır. Yolunuz da açık olsun.
Ancak, Kürd halkının düşmanlarına hizmet amacıyla Kürd halkının özgürlük mücadelesine saldırı gibi bir ihanete yönelmeyin sakın. Eğer öylesi bir ihanete yönelirseniz, Dünya’da barınacak mezar bile bulamazsınız.
Bi ser bilindî Kurd u Kurdistan her bijî. Dem xweş

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

582total visits,1visits today