HARAMZADELEŞTİREMEDİKLERİNİZDENİM

0

Sizin ülkeniz, zorla dört buçuk parçaya bölünmüş olsaydı, siz ne yapardınız?
Sizin ülkeniz parçalar halinde başka ülkelere peşkeş çekilseydi, başka ülkelerin yönetimine teslim edilseydi, siz ne yapardınız?
Sizin ülkeniz işgal edilip sömürülseydi, siz ne yapardınız?

Biz Kürd’ler tarih boyunca, kendi vatanımızda, kendi kendilerini Tatar, Azeri, Türkmen, Yörük, Özbek gibi kavimlerden olma kabul edenleri ağırladık, misafir ettik ve sahip çıktık.
Sonra, onlar, Ziya Gökalp adını alan bir devşirmenin uydurmasyon “Türk kavmi” tanımlamasını kabul edip köksüz, soysuz bir “Türk” kimliğine sığındılar. Hemen sonra, o kavimlere sahip çıkmış olan Kürd halkına saldırıp zorbalıkla asimilas-yon ile soykırım uygulayarak, köklü, soylu ve asil Kürd halkını da Türkleştirip kendileri gibi soysuzlaştırmaya çalışıyorlar. Bu durum karşısında, siz, Kürdlerin yerinde olsaydınız ne yapardınız?

Sizler Türklük dayatmasını kabul ederek haramzade oldunuz. Soysuzlaştınız.
Tatar, Azeri, Türkmen, Yörük, Özbek gibi soylu kimlikler niye size battı? Niye size yetmedi?
Tatar, Türkmen, Azeri, Yörük, Özbek gibi soyu belli kimliğinizi kurt köpeği soyundan olduğuna inanan köksüz, soysuz devşirme bir kimliğe niye tercih ettiniz? Öyle işinize geldiyse, işiniz rast gelsin. Biz Kürd’ler kendi soylu kimliğimizle yaşamak istiyoruz. Sizler gibi haramzadeleşmek, soysuzlaşmak istemiyoruz. Bu size batıyorsa varsın iki kez batsın. Sanki çok umurumda. Hiç de umurumda değildir. Bu hususu netleştirelim.
Kurt köpeği soyundan insan kavmi olmaz.
Kendi öz soyunuzu inkar edip haramzadeliği kabul etmek, sizler için pek de münasiptir. Tepe tepe kullanın. Aslına dönmek isteyenler için yol açıktır. Ancak, Türklük adına, güç ve tehdit gösterileriyle biz Kürd halkını haramzadeleştiremez ve soysuzlaştıramazsınız.
Bunu da o haramzade soysuz kafanıza kazıyın.
Biz Kürd’ler, Bağımsız Birleşik Kurdistan’ı resmileştireceğiz. Nokta.
Kurd im ez vame livrim.
Kurd u Kurdistan her bijî.
Haramzadeleşmekten uzak kalınız.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

818total visits,1visits today