MEZAR TAŞI

0

Dünya’nın birçok ülkesinde “AŞIRI” tabir edilen gruplar mezar taşlarına saldırdılar.
Hollanda ve Almanya’da Yahudi inancına mensup ölülerin mezarlarına, neo nazi ya da dazlak kafa diye tanımlanan ruh hastası kişiliklerin saldırdıkları biliniyor.
Mezar taşlarını kırarlar. Mezar taşlarına çirkin yazılar yazarlar. Avrupa’nın bazı ülkelerinde, ABD, Canada Ve Avustralya gibi ülkelerde benzeri olaylar olduğu basına yansıdı.
Son yıllarda aynı çevreler Müslüman mezarlarına da saldırdılar. Mezarları kırdılar ve mezar taşlarına çok çirkin içerikte yazılar yazdıkları basına yansıdı.
Ölü mezarlarına öylesi çirkin yazılar yazan sapık ruh hastası kişiliklerin o çirkef hareketleri o ülkelerin her kesimleri tarafından kınandı.
Olayların oluştuğu ülke devletleri olaylara karşı çok kararlıca müdahalede bulundu. Mezarlara saldırı olaylarının çok çirkin, ahlaksızlık olduğunu ilan ederek nefretle kınadılar. Olayların sorumlularının Polis tarafından arandıkları ilan edildi.

O olaylar için Türkiye’nin Başbakan ve bakanları da olayları kınamışlardı. Siz okuyucular, sosyal medya ortamından o olaylarla ilgili bilgi ve tepkilere ulaşabilirsiniz.
Evet, ölmüş insanların mezarlarına saldırmak çirkinliktir. Mezar taşlarını kırmak ahlaksızlıktır. Ucuz ve basit insanların yapabilecekleri çirkefliklerdir.
Kişinin inancı ne olursa olsun, ırkı ne olursa ne olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun, kişi ister kadın ister erkek olsun, ölümü nasıl olmuş ise olsun, ölmüş insanın cesedine kötü muamele yapmak, yapabilmek insanlık dışıdır. Ölmüş insanın mezarını, mezar taşını kırmak ahlaksızlıktır.
Ölmüş insanların aile mensupları kendi ölülerinin mezar taşlarına yazmış oldukları yazıları silmek, yazıları silinmeyen mezar taşlarını yerinden söküp götürmek ise çirkefliği, iğrençliği, ahlaksızlığı, neo nazi-dazlak kafa zihniyetini, aşan çürümüşlüktür. İnsani değerlerden yoksun olmaktır. Ayrıca korkaklıktır.

Trt’nin teletex sayfasında “Terörle mücadele başlığı altında yazılmış habere göre “03-Temmuz-2017” tarihinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin belediye mezarlığında PKK/PYD terör örgütü mensuplarının mezar taşlarının üzerindeki kod isimler ve örgüte ait simgeler silindi” diye yazılmış.
Devamla, “bazı mezar taşları yerinden sökülüp el kondu” diye yazılmış.
Mezar taşlarının üzerindeki yazıları silmek Türk devletine ne kazandıracak?
Bazı mezar taşlarını yerlerinden söküp götürmenin, adına da “el kondu” diyebilmek korkaklığın paniğe dönüştüğünü gösteriyor.

Türkiye devletini yönetenler, Kürd savaşçılarının mezarlarına saldıracak kadar seviyesizleşmişler demektir.
Bu devleti yönetenler insanlıktan da hayvanlıktan da çıkmışlardır demektir. Barbarlık mezar taşlarıyla uğraşacak seviyesizliğe düşmüş demektir.
Barbarlığın, çirkefliğin, eşkıyalığın hükümdar kalamayacağını ben duyun.
Korkunun ecele faydasının olamayacağını da benden duyun.
Barbarlığın ve çirkefliğin Kürd halkına dayatmış olduğu son perde budur. Bir de Müslümanız dersiniz. Allah belanızı versin. Sizin de sizin Müslümanlığınızın da. İnsanlıkla kalınız.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

1891total visits,1visits today