KURDİSTAN’IN OXFORD’U

0

Bizim site ve Facebook çok kısıtlı zaman ve imkan ile bilgi paylaşımı amacıyla hizmet sunuyor. Kısıtlı zaman çünkü gerektiği gibi yazabilmek için yeterli düzeyde bilgi olması gerekir. Türkiye veya Kurdistan media’sına ulaşmak mümkün değil. Kısa telefon görüşmeleri ve Posta ile edindiğim bilgileri değerlendirmek ve doğruluğunu araştırmak ve postayla cevap yazmak durumundayım.

Zaman ve imkan kelimelerini aynı cümlede kullandım. Ayrıca, güncelleme yapan arkadaşlar yazılarımı okuyup siteye aktardıklarında bazı imla, kelime hatta cümle işaret ve yazım hataları olabiliyor. Onları düzeltmekte ayrıca zaman ve imkan gerektiriyor. Yirmi yılı aşkın süredir rehin tutuluyor olduğum ortamın verdiği doğal sıkıntıların yanı sıra ve mevcut şartlarda olabilecekleri yapıyorum. Dolayısıyla diyorum ki, bu site Kurdistan’ın Oxford’udur.

Sizler daha çok fazlasını yapabilirsiniz. Üretken olun. Kürd ve Kurdistan için gerekli olanı yapın. En azından yapabileceğinizi yapın. Kendinize güvenin. Acizliği kabul etmeyin. Başkalarının hak ve hukukuna saygılı olun. Kendi hak ve hukukunuza da en güçlü sekilde sahip çıkın. Biz kürd ve Kurdistan’lıyız. Bundan asla taviz vermeyelim. Bağımsız Birleşik Kurdistan Devletinin resmileşmesi için beyaz atlı prensi beklemeyelim. Gökten, bulutların arasından Mehdi’nin gelmesini de beklemeyelim. Her bir Kürd bireyi prenses’tir. Kraliçe’dir. Prens’tir. Kral’dır. Mehdi’dir.

Her kürd genci, kızıyla delikanlı’sıyla bir Kahraman’dır. Yeterki Kürd’çe düşünün. Kürd’çe yaşayın. Yirmi yılı aşkın süredir bu şartlarda yaşamak için olağan üstü direnen ve olabildiğince verimli olmaya çalışan benden daha fazla beklenti içinde olmayın. Öne çıkın. Bağımsız Birleşik Kurdistan Devleti için var olun.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

297total visits,1visits today